Вибір професії — одне з найвідповідальніших рішень в житті, важливість якого складно переоцінити. Якщо людині вдається знайти заняття до душі, то його фізичні і духовні сили виявляються найкращим чином. Як показує статистика кадрових агентств, робочі спеціальності зараз затребувані, як ніякі інші.
Одна з найперспективніших спеціальностей на сьогоднішній день – це професія електромонтера. Вона потрібна скрізь, де користуються електроенергією і підходить для тих, хто хоче реалізувати мрію про справжню чоловічу роботу, кого цікавить творчий характер праці. «Так, буде світло!» – ці слова, якщо вірити Старому Завіту, першим сказав Бог.

Професія електрика з’явилася на світі в кінці позаминулого сторіччя. Саме тоді, з появою перших електростанцій, виникла необхідність контролю дорогого устаткування і складних перетворень. Звичайно, спочатку хід цьому новому роду діяльності був створений в Англії, США, і лише після декількох років заповітні лампочки з’явилися в царській Росії. Перші електрики вмить набули популярності. Тоді про принципи роботи установок було відомо дуже мало, та і як користуватися електрикою, ніхто не знав. Тому, встановлюючи устаткування в будинки аристократів, електрики виконували і роль професійних консультантів. Сьогодні коло обов’язків цих фахівців розширилося, а завдання – ускладнилися.

Жителі Закарпаття, яке має поетичну назву Срібна Земля,
із покоління в покоління передають легенду про назву рідного краю, що світить світлом гірських річок.

Історія енергетики Закарпатського краю розпочалася з живильної сили річок, перетворення їх могутньої енергії в електричну енергію, яка з 1902 року дарує людям світло і тепло.

Стрімкий розвиток промисловості, електротехніки – одна з характерних прикмет сучасного періоду розвитку суспільства. Сучасне підприємство неможливо уявити без електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. Зростає попит на якісних спеціалістів, які б зі знанням справи могли брати участь у ремонті електричних машин і агрегатів, вести монтаж конструкцій та електрообладнання, щитів і пультів управління. Перспективи щодо працевлаштування після здобуття професії у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний. Ця професія на ринку праці має стабільний попит. Вірогідність працевлаштування після навчання – висока.

У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру, встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.

Висококваліфіковані електромонтери з практичним досвідом роботи за суміжними спеціальностями мають можливість у порядку міждержавного обміну робочою силою працевлаштуватися за межами України.

Професію електромонтера можна отримати у Вищому професійному училищі №34 м. Виноградів. У нас є 25-ти річний стаж, хороша матеріально-технічна база для підготовки висококваліфікованих робітників з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів категорії “С”».

Навчання відбувається у три етапи. По закінченні першого етапу, навчання учні отримують 2 розряд. Пройшовши другий етап навчання учні мають можливість отримати 3 розряд.

Пройшовши третій етап учні можуть отримати 4 розряд та будуть знати:

  • електротехніку;
  • електроматеріалознавство;
  • читання креслень;
  • будову різних типів електродвигунів, вимірювальних приладів;
  • найбільш раціональні способи вибору, перевірки, ремонту, складання,встановлення і обслуговування електроапаратури;
  • технічні вимоги до виконання електричних проводок усіх типів;
  • основні електричні норми налагодження устаткування;
  • принцип дії устаткування, джерел живлення;
  • будову, призначення і умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту;
  • конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв;
  • правила безпеки праці в обсязі ІV кваліфікаційної групи;
  • принцип дії устаткування, джерел живлення;
  • будову, призначення і умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту;
  • конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв;
  • правила безпеки праці в обсязі ІV кваліфікаційної групи.

Будуть уміти: розбирати, регулювати, здійснювати капітальний ремонт електро-устаткування будь-якого призначення, усіх типів. Обслуговувати силові та освітлювальні електроустановки зі складними схемами вмикання. Виконувати роботу на відомчих електростанціях, трансформаторних електропідстанціях. Виконувати оперативні перемикання. Прокладати кабель, монтувати ввідні пристрої та з’єднувальні муфти, виконувати кінцеві заправлення у кабельних лініях напругою до 35 кВ. Визначати місце пошкодження кабелів, вимірювати опори заземлення. Виявляти та ліквідовувати відмовлення і несправності електроустаткування. Виконувати роботи за кресленнями та схемами. Підбирати пусковий опір для електродвигунів.

Окрім основної спеціальності у Вас буде можливість отримати спеціальність «Водія автотранспортних засобів категорії “С”». Ото ж приєднуйтесь до нас та творіть майбутнє власними руками!

Кращі учні з професії