“Над пам’яттю роки не владні”

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. Великий Голод був найбільшою катастрофою, яку Україна пережила. Досі не віриться, що в Україні -житниці всієї тодішньої радянської імперії раптово зник хліб і люди залишилися без зернини. Пухли старі й малі, вмирали роди і села.
Правда про голод, якою б вона не була страхітливою, потрібна не лише тим, хто пережив його, а й молодому поколінню. У бібліотеці оформлено тематичну полицю: “Над пам’яттю роки не владні
У пам’яті українців голодомор 1932-1933 рр. назавжди залишиться однією з найстрашніших сторінок минулого. Але, в той же час, голодомор – це історичне явище, яке відбувалося у конкретний час, у конкретному місці і є наслідком дій конкретних осіб.

День Гідності та Свободи

Сьогодні, в День Гідності та Свободи, ми згадуємо тих, хто віддав життя за наше право жити у вільній країні. В нашому навчальному закладі було проведено виховну годину до Дня Гідності та Свободи на тему: “Лиш той життя й свободи вартий, хто йде щодня за них у бій”.
Їхній подвиг надихає нас на нові звершення. У ці непрості часи, коли наша країна боронить свою незалежність, ми об’єднані спільною метою – будувати сильну, демократичну і процвітаючу Україну. Нехай приклад героїв Майдану надихає нас на подальші здобутки.
Даний захід провели викладач фізики Сугай В.В. та бібліотекар Чорба К.С.Учасниками були учні групи Ел 11,та Оп 11.

День української писемності та мови

На знак вшанування пам`яті ,,батька української історії і письменства”  Преподобного Нестора Літописця, великих просвітителів слов’ян – братів Кирила та Мефодія в бібліотеці ущилища проведено брейн – ринг під назвою “Мова – втілення думки” викладачем української мови та літератури Тетяною Густа та бібліотекарем Каріною Чорбою. Учні груп ОП-11 та ЕЛ-11 мали змогу показати свої знання, уміння, навички, кмітливість, правильно відповідаючи на запитання. Переможці брейн – рингу отримали цінні призи та грамоти.

Тож бережімо рідну мову, шануймо й розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане  кращим, добрішим. Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе й розвивається.

Міжнародний день рідної мови

Напередодні Міжнародного дня рідної мови бібліотекар Каріна Чорба провела бібліографічний огляд літератури “Мій рідний край, моя земля“.  Всім відомо про велику силу впливу літературного слова. Рідний край, зігріває душу кожного з нас. Саме з книгами письменників Закарпаття, які допоможуть відчувати, переживати, хвилюватися і стати кращими, було ознайомлено здобувачів освіти групи ТМ – 11.

14 лютого – Міжнародний день дарування книг

Саме в цей день люди не лише зізнаються в коханні один одному, а й дарують книги рідним, знайомим , бібліотекам. Даруючи книги бібліотекам будьте впевнені – тут вони обов’язково знайдуть вдячних читачів. В бібліотеці оформлена  тематична полиця  “Книга – найкращий подарунок”.

День пам’яті Героїв Крут

З нагоди вшанування стійкості та мужності героїв, що впали у страшному бою під Крутами бібліотекарі разом з членами бібліотечної ради у конференц – залі ВПУ № 34 м. Виноградів провели годину мужності “Крути – бій за майбутнє України“. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять всіх, хто здобував та виборював незалежність, свободу та територіальну цілісність України.

Рекомендаційний список літератури

Благодатний і щедрий на таланти наш рідний Виноградів. Можливо, не кожному з вас припадало на думку, що поряд з нами живуть талановиті люди. Мабуть, найбільшу насолоду, радість і любов приносить спілкування з книгою. Вона завжди чарувала, хвилювала людину. Тож, пропонуємо вам рекомендаційний список літератури “Літературне слово земляків”
і запрошуємо всіх, хто цікавиться історією нашого краю, завітати до нашої бібліотеки.

Презентація книги Віолети Кравченко ”Вірші, обпалені війною”

14.12.1923 року в конференц залі ВПУ № 34 м. Виноградів бібліотекарями Тетяною Телеп’янович та Каріною Чорба була проведена презентація збірки ”Вірші, обпалені війною” Віолети Кравченко.
Члени бібліотечної ради, здобувачі освіти групи ОП-11, декламували вірші поетеси з щирими емоціями та почуттями. В залі панувала атмосфера глибокого занурення в світ поезії та образотворчого мистецтва. Присутні мали нагоду переглянути презентацію збірки, слова якої вражали всіх своїм глибоким змістом. Також переглянули відеофільм, в якому Віолета Кравченко розповіла свою біографію та за яких умов вона писала вірші. Отримані літературні враження об’єднали тих, хто цінує поезію. Захід закінчився словами віри в майбутнє, віри в перемогу.