Разом до перемоги

Проєкт «Маскувальна сітка для армії руками волонтерів» об’єднує сотні волонтерських груп по всій Україні. Щодня в різних куточках країни люди плетуть маскувальні сітки, щоб захистити життя воїнів. У нашому училищі до цієї роботи залучені працівники та здобувачі освіти.
Дуже багато випускників училища захищають незалежність нашої держави та потребують засобів захисту. До учнівської молоді звернулася керівник волонтерського осередку «Рій Винорадів» Ганна Романова, мама загиблого Героя-випускника – Ярослава Романова «Самурая», щодо допомоги у плетінні сіток для наших захисників.
Волонтери допомагають учням у закупівлі основ для плетіння сіток та спанбонду, по можливості надають і основу і стрічки для плетіння.
Здобувачі училища після навчальних занять плетуть маскувальні сітки. Кожен шматочок тканини у захисній сітці – це дитячі побажання миру та спокою, витримки військовослужбовцям та надія на швидке їх повернення живими додому. Розуміючи нагальну потребу у такому виді захисту, працюють злагоджено і натхненно, намагаючись вкластися в терміни і виконати замовлення військових.
І сьогодні здобувачі освіти передали маскувальні сітки, випускнику училища, Герою – Йосипу Ловска та його побратиму.

«Людина – не товар! STOP! ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ»

Сучасне рабство – це міжнародний злочин, який вражає усі нації, та впливає на людей усіх рівнів достатку. Істина полягає в тому, що без усвідомлення проблеми, її важко подолати. Однак, незважаючи на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації та підвищення обізнаності серед широкого загалу, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не усвідомлюють того, що те, що з ними трапилось, є злочином, а вони – потерпілими. Ці люди не знають про можливості захисту своїх прав та інтересів, не використовують шляхи відшкодування шкоди, завданої їм цим злочином.
Саме тому, вкрай необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
В рамках проєкту “16 днів проти насильства», Оксаною Довбак, фахівцем з профорієнтації Виноградівського управління Берегівської філії Закарпатського обласного центру зайнятості, проведено бесіду з елементами тренінгу для здобувачів освіти училища.
Під час бесіди майбутні шукачі роботи були ознайомлені із законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном, випадками нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці. Також була надана вичерпна інформація щодо мінімізації шахрайства трансферів задля вербовки громадян у трудове рабство і спробували працевлаштуватись за кордон за допомогою онлайн квесту https://quest.stoptrafficking.org/start
По завершенню заходу учасники отримали корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані Міжнародних організацій по протидії торгівлі людьми.

16 днів проти насильства

У понеділок стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї та закликати до її подолання.
Сьогодні у ВПУ № 34 м. Виноградів відбулася зустріч здобувачів освіти першого курсу з працівниками правоохоронних органів та Центру надання соціальних послуг на тему «Види домашнього насильства. Як його уникнути».
Інспектор Ювенальної превенції Берегівського РВП Ольга Жилябіна, поліцейський офіцер громади Роберт Козьмович та провідний фахівець із соціальних послуг Центру надання соціальних послуг Катерина Пунько висвітлили наступні питання: поняття насильства в сім’ї, нормативно-правове регулювання відносин, які виникають в результаті здійснення насильства над членами родини, коло осіб на яких поширюється дія Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», повноваження державних структур, установ та організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства в сім’ї, заходи з попередження насильства в сім’ї, відповідальність, що настає за вчинення насильства в сім’ї.
Також здобувачі освіти переглянули відеоролики щодо протидії насильству.

Здобувачі освіти ВПУ № 34 м. Виноградів плетуть маскувальні сітки

За ініціативою учнівської ради училища організовано плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. У вільний від навчання час здобувачі освіти, які проживають в гуртожитку училища, виплітають маскувальні сітки. Кожен шматочок тканини у захисній сітці – це дитячі побажання миру та спокою, витримки війсковослужбовцям та надії на швидке їх повернення живими додому. Розуміючи нагальну потребу у такому виді захисту, працюють злагоджено і натхненно. Матеріалом для плетіння сіток забезпечують волонтери, а саме Романова Ганна Іванівна, мама загиблого Героя-випускника училища – Ярослава Романова.
Сьогодні 30 жовтня 2024 року маскувальні сітки, які будуть зберігати життя підрозділу РУБпАК 128 бригади ТРО ЗСУ, передано випускнику училища, учаснику бойових дій Йосипу Ловська.

Вивчаємо військову справу

В гості до здобувачів освіти училища завітали Кондор Арнольд представник Технічної платформи «Ідея» та пілот Феєр Юрій.
Гості розповіли здобувачам освіти про безпілотні системи, їх види та призначення. Основні складові та моделі БпЛА.
Крім того Феєр Юрій продемонстрував практичні польоти БпЛА та їх можливості.
Учнівська молодь була зацікавлена, задали багато питань, практично приймали участь в керуванні БпЛА.

Відкрита виховна година до Дня захисників та захисниць України

01 жовтня Україна щорічно відзначає три славетних свята: День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій, сприяння зміцненню патріотичного духу здобувачів освіти училища проведено урок мужності «З відданістю Україні в серці».
З вітальним словом до присутніх звернувся викладач предмету «Захист України» полковник В’ячеслав Жиленко.
Здобувачі освіти училища: Роман Повх, Мирослава Товт, Анастасія Лугош, Анастасія Копча, Олексій Зелді, Іван Беля розповіли присутнім про героїчну історію українського народу, боротьбу його захисників за становлення державності в Україні , героїзм захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України.
На заході були присутні: мама випускника училища Ярослава Романова, якій віддав життя за свободу і незалежність Батьківщини, Романова Анна Іванівна та військовослужбовець, учасник бойових дій – Степан Блажин, які спілкувалися з учнівською молоддю.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв та поклали квіти до Алеї Слава загиблим героям-випускникам училища.

Зустріч з поліцейським офіцером громади

Сьогодні, як ніколи зростає співпраця закладів освіти з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти в учнівської молоді уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.
Відтак 21 лютого здобувачі освіти училища, які проживають у гуртожитку зустрічалися з поліцейським офіцером Виноградівської ТГ Робертом Козмовичем
Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку здобувачів освіти та застереження їх від небезпеки. Розмова йшла про види правопорушень, які часто трапляються в учнівському середовищі та на вулиці, про правила безпечного поводження в Інтернеті, акцентувалась увага на видах відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Особливу увагу Роберт Адальбертович приділив темі булінгу в сучасному суспільстві. Поліцейський звернув увагу здобувачів освіти на негативний вплив тютюнопаління, вживання алкогольних, наркотичних та психотропних речовин на здоровя підлітків.
Зустріч пройшла у формі діалогу, всі отримали корисну інформацію та погодились з тим, що безпека кожного залежить від нас самих.

Поетичний фестиваль «На крилах надії», присвячений Міжнародному дню рідної мови

Із ніжності слова беру насолоду:
Воно – ідеал мій, для злету – крило.
Мова моя дана Богом народу,
Мова моя – це душі джерело.

Мова – це той інструмент, який єднає націю, народність, народ до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови в групі ОП-21 проведено виховний захід «На крилах надії» викладачем української мови і літератури Тетяною Густа. Учні групи розповіли про історію походження свята рідної мови як нетлінного скарбу духовності народу, зачитували поезії, слухали пісні, брали участь у розважально-інтелектуальній вікторині «Квіз про мову», що складався з п’яти раундів. У здобувачів освіти сформувалось розуміння того, що мова – скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава.
Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови.

День пам’яті Героїв Небесної сотні

Щорічно 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної сотні, покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно шанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права та свободи людини європейське майбутня України.
В навчальних групах училища проведено години пам’яті «Нові часи, нові Герої».
Під час виховного заходу добувачі освіти згадали події на Майдані, переглянули уривки з тематичного фільму «Ангели майдану», фото та відеоматеріали про героїзм українського народу, якій захищав та захищає і сьогодні ідеали демократії, відстоює права і свободи людини, незалежність та європейське майбутнє України.