Проєкт «Маскувальна сітка для армії руками волонтерів» об’єднує сотні волонтерських груп по всій Україні. Щодня в різних куточках країни люди плетуть маскувальні сітки, щоб захистити життя воїнів. У нашому училищі до цієї роботи залучені працівники та здобувачі освіти.
Дуже багато випускників училища захищають незалежність нашої держави та потребують засобів захисту. До учнівської молоді звернулася керівник волонтерського осередку «Рій Винорадів» Ганна Романова, мама загиблого Героя-випускника – Ярослава Романова «Самурая», щодо допомоги у плетінні сіток для наших захисників.
Волонтери допомагають учням у закупівлі основ для плетіння сіток та спанбонду, по можливості надають і основу і стрічки для плетіння.
Здобувачі училища після навчальних занять плетуть маскувальні сітки. Кожен шматочок тканини у захисній сітці – це дитячі побажання миру та спокою, витримки військовослужбовцям та надія на швидке їх повернення живими додому. Розуміючи нагальну потребу у такому виді захисту, працюють злагоджено і натхненно, намагаючись вкластися в терміни і виконати замовлення військових.
І сьогодні здобувачі освіти передали маскувальні сітки, випускнику училища, Герою – Йосипу Ловска та його побратиму.
Здобувачі освіти ВПУ № 34 м. Виноградів плетуть маскувальні сітки
За ініціативою учнівської ради училища організовано плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. У вільний від навчання час здобувачі освіти, які проживають в гуртожитку училища, виплітають маскувальні сітки. Кожен шматочок тканини у захисній сітці – це дитячі побажання миру та спокою, витримки війсковослужбовцям та надії на швидке їх повернення живими додому. Розуміючи нагальну потребу у такому виді захисту, працюють злагоджено і натхненно. Матеріалом для плетіння сіток забезпечують волонтери, а саме Романова Ганна Іванівна, мама загиблого Героя-випускника училища – Ярослава Романова.
Сьогодні 30 жовтня 2024 року маскувальні сітки, які будуть зберігати життя підрозділу РУБпАК 128 бригади ТРО ЗСУ, передано випускнику училища, учаснику бойових дій Йосипу Ловська.
Відкрита виховна година до Дня захисників та захисниць України
01 жовтня Україна щорічно відзначає три славетних свята: День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій, сприяння зміцненню патріотичного духу здобувачів освіти училища проведено урок мужності «З відданістю Україні в серці».
З вітальним словом до присутніх звернувся викладач предмету «Захист України» полковник В’ячеслав Жиленко.
Здобувачі освіти училища: Роман Повх, Мирослава Товт, Анастасія Лугош, Анастасія Копча, Олексій Зелді, Іван Беля розповіли присутнім про героїчну історію українського народу, боротьбу його захисників за становлення державності в Україні , героїзм захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України.
На заході були присутні: мама випускника училища Ярослава Романова, якій віддав життя за свободу і незалежність Батьківщини, Романова Анна Іванівна та військовослужбовець, учасник бойових дій – Степан Блажин, які спілкувалися з учнівською молоддю.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв та поклали квіти до Алеї Слава загиблим героям-випускникам училища.
Поетичний фестиваль «На крилах надії», присвячений Міжнародному дню рідної мови
Із ніжності слова беру насолоду:
Воно – ідеал мій, для злету – крило.
Мова моя дана Богом народу,
Мова моя – це душі джерело.
Мова – це той інструмент, який єднає націю, народність, народ до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови в групі ОП-21 проведено виховний захід «На крилах надії» викладачем української мови і літератури Тетяною Густа. Учні групи розповіли про історію походження свята рідної мови як нетлінного скарбу духовності народу, зачитували поезії, слухали пісні, брали участь у розважально-інтелектуальній вікторині «Квіз про мову», що складався з п’яти раундів. У здобувачів освіти сформувалось розуміння того, що мова – скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава.
Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови.
День пам’яті Героїв Небесної сотні
Щорічно 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної сотні, покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно шанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права та свободи людини європейське майбутня України.
В навчальних групах училища проведено години пам’яті «Нові часи, нові Герої».
Під час виховного заходу добувачі освіти згадали події на Майдані, переглянули уривки з тематичного фільму «Ангели майдану», фото та відеоматеріали про героїзм українського народу, якій захищав та захищає і сьогодні ідеали демократії, відстоює права і свободи людини, незалежність та європейське майбутнє України.
День Державного Герба України
День Соборності України
Відбулася молодіжна конференція до Дня Соборності України, у рамках якої здобувачи освіти групи ОКА-31 Кікіна Богдана, Кляп Марія, Довганич Іванка та групи ОП-21 Михайлянич Короліна та Ковач Євненія висвітлелі історію свята та його значення для української державності. Учасники конференції передивилися фото та відеоматеріали по запропонованим темам.
Також проведено флеш моб «Україна – єдина, красива і сильна»
День знань
01 вересня 2023 року у навчальних групах училища проведено перший урок «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!». Викладачі та здобувачі освіти говорили про міцність нації, передумови й особливості сучасної російсько-української війни, про кращі риси національного характеру українського народу як передумову його сили і незламності.
Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять загиблих героїв Збройних сил України і всіх тих, хто загинув.
23 січня 2023 З нагоди Дня Соборності України та виховання у здобувачів освіти почуття патріотизму і гордості за свою державу у навчальних групах училища були проведені тематичні заходи:
– Інформаційна хвилинка «22 січня – День Соборності України» яка покликана була поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України та свободи, виховувати патріотичні почуття. Хвилиною мовчання вшанували присутні загиблих випускників училища.
– Тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Як я знаю Україну?», «Ми – українці», «День Соборності України». Під час тематичних уроків згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.
Викладачем предмета « Історія України» проведено відкриту виховну годину на тему «Соборність України: від ідеї до сьогодення».
В бібліотеці училища створено книжкову виставку «На шляху соборності та незалежності України»
Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.
День пам’яті жертв Бабиного Яру
29 вересня 2022 День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення.
Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.
У навчальних групах училища проведено години спілкування на теми: «Трагедія Бабиного Яру», «Бабин Яр: без права на забуття». Здобувачі освіти ознайомилися з історичними документами, спогадами свідків трагедії, переглянули фото та відеоматеріали.