Люди, схильні до тривоги, у стресовій ситуації відчувають більший комфорт, ніж коли навколо звична спокійна атмосфера. Парадоксально, але це явище має своє пояснення:
🔸Зміщення пріоритетів. Для тривожних людей комфортне відчуття зосередженості. А в екстремальних ситуаціях зазвичай треба спрямувати свою увагу на конкретні завдання, виконувати чіткі дії. Через це тривожні думки відходять на другий план.
🔸Адреналін та фізична активність. У стресових умовах тривожні люди можуть відчути збільшення енергії та активності через виділення адреналіну. Цей гормон покращує кровообіг та налаштовує організм на повну фізичну готовність. Тому почуття тривоги стає менш інтенсивним.
🔸Нові враження та виклики. Екстремальні умови часто надають можливість для нових вражень і викликів. Для тривожних людей це може бути способом вийти зі звичайного рутинного середовища, що допомагає розсіяти тривожні думки та переживання.

🔸Зменшення соціального тиску. Люди можуть об’єднуватись у групи й концентруватися на спільних діях, щоб спільно розв’язувати проблеми в екстремальних ситуаціях. Водночас зменшується соціальний тиск, а разом із ним і тривога. Тривожна людина почувається менш самотньою, менш непотрібною.
🔸Зручність у невизначеності. У ситуаціях невизначеності не потрібно думати наперед, натомість кожна дія потребує негайного вирішення. Через це тривожні люди можуть відчувати більший комфорт, адже тимчасово рівень стресу знижується.
Пам’ятайте: все індивідуально, і реакція тривожних людей на екстремальні умови може бути різною. У декого стресові ситуації можуть лише поглибити тривогу. Проте розуміння та усвідомлення можливих позитивних аспектів може допомогти знайти нові способи копінгу та знизити рівень тривоги.
Вчіться слухати себе і свої потреби в різних ситуаціях.

Галина Волошина, психологиня