Емоційна близькість — це глибокий інтелектуальний та емоційний зв’язок, в якому кожен із партнерів відчуває, що його добре знають, розуміють і приймають з усіма плюсами й мінусами. Це спілкування без слів, синергія особистостей, змістовність, котра робить стосунки особливими.
Зазвичай емоційна близькість робить і секс кращим. Глибока довіра між партнерами допомагає бути більш розкутими та чуйними, замість того, щоб, наприклад, хвилюватися через недосконалість свого тіла або напружуватися через брак сексуального досвіду.

Ознаки емоційної близькості:
🔸 Підтримка та заохочення до розвитку. У близьких стосунках обидва партнери надихають і підтримують один одного, допомагаючи стати найкращою версією себе.
🔸 Спільні хобі та інтереси. Емоційна близькість будується на багатьох спільних речах. Але партнери поважають й індивідуальні захоплення, цілі і заняття.
🔸 Можливість бути собою. Обидва партнери почуваються комфортно, коли не приховують свої недоліки, знаючи, що їх не критикуватимуть чи відштовхнуть.
🔸 Безпечний обмін емоціями. Партнери можуть поділитися своїми страхами, турботами й скаргами, знаючи, що їх вислухають і підтримають без засудження.

🔸 Глибокі розмови і комфортна тиша. Немає тем, котрі незручно або нецікаво обговорювати. І, навпаки, є здатність насолоджуватися компанією один одного абсолютно без слів.
🔸 Інтерес до дрібниць. Зацікавленість у повсякденних, звичайних речах. Ім’я колеги або порода хатнього улюбленця — все має значення.
🔸 Повага. Йдеться про цінування думок, мрій, кордонів і почуттів. У таких стосунках обидва партнери ставляться один до одного з добротою, увагою і захопленням.
Як розвинути емоційну близькість?
Цей процес вимагає зусиль від обох партнерів. Почніть із базових кроків:
✅ Будьте відвертими у спілкуванні.
✅ Проявляйте увагу, чуйність, співчуття.
✅ Піклуйтеся про взаємні потреби.
✅ Будуйте спільні інтереси й захоплення.
✅ У конфліктах шукайте рішення, а не винуватого.
Перш ніж ви зможете розвинути емоційний зв’язок із кимось іншим, ви маєте встановити його із собою. Це означає, що ви маєте чітко визначити власні потреби, бажання, почуття і цілі.