Які настанови чи поради можуть давати батьки своїм донькам, аби ті в майбутньому могли уникнути неприємностей та проблем й уміли відстоювати свої інтереси.
⚠️ Якщо тебе вдарили – негайно збирай речі. Не приймай вибачень, не вступай у переговори. Будь-яке «вибач мені» завтра обов’язково перетвориться на «ти мене довела». У це болото дуже легко впасти і дуже важко вилізти. Навіть не сумнівайся, біжи.
⚠️ Будь-яке «ти сама винна» і «ти мене доводиш» – брехня.
⚠️ Якщо відчуваєш, що тобі потрібна допомога – шукай її будь-де. Звертайся до батьків, друзів, знайомих чи психологів. Розповідай про те, що тобі болить, усім, хто готовий слухати. Ніколи не соромся приймати допомогу.
⚠️ Стосунки ніколи не починаються з побоїв. Перші ластівки виглядають як «якого біса ти втручаєшся», «так що ти розумієш», «я сказав, значить, ти йдеш». Спочатку прохання перетворюється в наказ. Потім дрібні приниження стають нормою. Хамство видається за близькість. Нікому не дозволяй принижувати тебе і спеціально завдавати болю.

⚠️ Якщо йдеться про домашнє насилля, то головний твій ворог – відчуття «ну начебто здалося». Сьогодні людина поводиться абсолютно адекватно, а завтра на неї щось находить, і вона перетворюється в роздратованого садиста. Тому тобі «не здалося». Якщо таке відбувається часто – варто насторожитися. Це відчуття – головний симптом, на який можна опиратися. У стосунках із такою людиною не заходь занадто далеко.
⚠️ Нехай у тебе завжди будуть власні гроші. Свої джерела заробітку. Обговори це з партнером до того, як опинишся в декреті. Це дуже важливо.
⚠️ Не дозволяй, щоб стосунки стали єдиним важливим у твоєму житті. Це небезпечна конструкція. Друзі, робота, спорт, захоплення – нехай все це обов’язково буде. Заробляй. Вчися.
⚠️ Стеж за своїм здоров’ям, дбай про себе та свої інтереси.
⚠️ Ніколи не потрапляй у пастку «всі так живуть». Це не правда.
⚠️ Експериментуй, пробуй нове. Нові роботи, нові стрижки, нові види спорту. Нові страви, нові правила в сім’ї. Чим більше нового ти зможеш впустити у своє життя, тим впевненіше почуватимешся у стосунках.