Щоб реалізувати свої мрії в реальний успіх, Ви повинні працювати. Працювати багато, наполегливо, постійно – це шлях до вдосконалення і максимального результату. (Джон Паттерсон)

Взимку, а саме 29 грудня, Вище професійне училище № 34 святкує свій черговий день народження. За роки існування заклад пройшов славетний шлях. Колектив училища має пишатися тим, що нині це місце для інноваційної творчості, де оновлюють зміст і структуру навчально-виробничого процесу, де успішно впроваджують сучасні методи і технології.

Наш навчальний заклад для тих, хто хоче стати професіоналом своєї справи. Тут учні навчаються долати труднощі й перешкоди, досягати успіху, виконувати свою роботу на вищому рівні. Педагогічні працівники розкривають потенціал кожного учня, дають можливість стати кимось в житті, вміти заробляти власними руками та розумом. А хто навчається, той понад усе старається продовжувати гідну справу навчання. Адже для цього в училищі є все необхідне. Викладачі й майстри в/н закладу засвідчили свій професійний досвід у справі навчання й виховання молоді. Їхня діяльність спрямована на досягнення покращення ефективності професійного рівня учнів. Для цього в училищі забезпечено доступ до науково – технічної інформації завдяки технологіям електронних комунікацій, завдяки розробці проектів локальних професійних мереж та організації взаємодії між ними. Із запровадженням нових професій таких як « Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Касир ( в банку). Адміністратор», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» навчальний процес переживає черговий етап еволюції, зберігаючи традиційні риси та надаючи їм сучасного звучання. Організація навчання справжніх фахівців у нашому закладі відбувається за допомогою різноманітних новітніх технологій. Це дає свої значущі результати. Учні нашого училища займають щороку призові місця не лише на рівні обласного значення, а й на Всеукраїнських конкурсах, за що отримують стипендію Президента України протягом року. Та не тільки учні, а й викладачі та майстри в/н стають переможцями різних конкурсів професійної майстерності.

Майже 70% учнів займаються технічною творчістю в 11-ти гуртках («Юний тракторист», «Юний механік», «Ерудит» та інші). Організовуються конкурси на кращу вишивку бісером рушників, картин, писанок!. У фойє проводяться виставки технічної творчості та робіт художньо-естетичного напрямку учнів за професіями, які готує навчальний заклад. Працює «Військово-патріотичний» гурток під керівництвом В. М. Жиленка, де поглиблено вивчаються питання військової справи. Робота цих гуртків базується на знаннях учнів, отриманих на уроках теоретичного та виробничого навчання. Тут учні перетворюються на активних помічників педагогів як в проведенні позакласних заходів так і уроків.

В училищі одна з найкращих спортивних баз серед професійно-технічних закладів області, керівником якої є О. В. Андрусяк.

Наше завдання – виховати людину, яка б стала особистістю, що поєднує в собі духовне багатство й високу моральність. І справді! Наших учнів запрошують на різні заходи, де вони можуть показати свої творчі здібності. Щороку проводяться зустрічі з письменниками рідного краю. Вони проходять у чудовій бібліотеці, завідувачем якої є Т. І. Телеп’янович.

Вихованці училища підвищують свій культурний рівень і в гуртках художньої самодіяльності. Проводяться цікаві тематичні вечори відпочинку до Дня першокурсника, Дня студента, КВК, інших свят під керівництвом заступника з виховної роботи С. О. Міндак. Цікаві вікторини проводять викладачі методкомісії економічних та комп’ютерних дисциплін, викладачі та майстри електротехнічних дисциплін. На високому рівні проводять виховні та позакласні заходи викладачі філологічних та суспільних дисцилін.

Не дивлячись на важкі часи, училище не тільки зберегло матеріально-технічну базу, але й зміцнило її. За це величезна подяка як керівництву училища на чолі з директором В. П. Гнатківським, так і всьому колективу, який є найбільшим багатством закладу. З перших днів про нього дбають О. П. Галас, М. П. Доманич, Т. І. Телеп’янович, М. Й. Литвинюк, , М. О. Копшарь, В. І. Лупір, Краля О.Ю.

Слід також висловити величезну подяку попереднім керівникам нашого училища, які зробили вагомий внесок у розбудову навчального закладу, а саме Цапу І.Д. та, на жаль, покійному Войцехівському С.О.

Творити добро – це життєве кредо кожного співробітника училища, яке має свою славну історію, живе творчим сучасним, визначає перспективи на майбутнє!

Нині колектив училища – це чудові викладачі та майстри виробничого навчання; заслужені ветерани професійної освіти, їхній педагогічний досвід важко переоцінити, працівники середнього віку, висококласні професіонали, а також освічена й талановита молодь, сповнена трудового завзяття, яка йде на зміну старшим поколінням, переймаючи від них усі кращі надбання.

Пошукова робота у ВПУ № 34 невичерпне джерело творчості, де новітні методики і підходи засвоєння обраної професії відкривають нові горизонти й нові імена майбутніх вчених. Адже з-за парти училища вийшло в самостійне життя понад 17000 тисяч дипломованих спеціалістів. Пишаємося нашими випускниками, які знайшли своє покликання, стали потрібні суспільству. Нехай життєві труднощі не зменшують оптимізму і віри в світле майбутнє . Назавжди в пам’яті педагогів залишились випускники, які загинули на сході України, захищаючи рідну Батьківщину – Станіслав Кіш, Роман Совліч, Золтан Балаж.

З нагоди 35-річного ювілею прийміть, шановні працівники училища, найсердечніше вітання і побажання здоров’я, щастя, миру і злагоди, творчої наснаги і довголіття , радісної праці, вічної молодості і вдячних учнів, а студентам – світлих думок і чистих сердець, готових приймати та втілювати в життя мудрість наставників!

Хай доля шле усім добро і щастя,
Міцне здоров’я, море благ земних.
Дні щедрі, мов рушник квітчастий,
Хай стеляться до Ваших ніг.

Викладач
Тетяна Густа