12 березня 2019 року в читальному залі бібліотеки зібрались учні І-ІІІ курсів, щоб вшанувати пам’ять видатного сина українського народу Т. Шевченка, геніального поета, художника, полум’яного борця за свободу та щастя народу.

У ці весняні березневі дні як на своїх етнічних землях, так і в діаспорі Українці урочисто вшановують славетного сина свого народу – Тараса Шевченка. Ми з неприхованою гордістю промовляємо ім’я нашого пророка, що став гордістю всього цивілізованого й культурного світу. Пригадуємо незрівнянну, величну творчість поета, який розширив тематичний, стильовий, настроєвий діапазон лірики, підніс виражальну силу українського художнього слова. Такими словами розпочала позакласний захід Густа Т. М. – викладач української мови і літератури. Учні гр. ТМ-11 Перец Юрій та Миглис Богдан продекламували вірші поета про важку жіночу долю («Катерина», «Тополя»). Дівчата з гр. ОБ-31 Тупиця Вікторія, Щербан Мирослава, Горват Лора розповіли присутнім про усе його життя – великий подвиг, приклад самовідданого служіння народові, про віру у справедливість справи, якій він віддав усе життя, віру у звільнення трударів, уярмлених багатіями, про смуток вболівання за долю народу в якій приховані фізичні муки.

Присутні переглянули відеокліпи на слова Т. Шевченка “Мені тринадцятий минало”, “Лілея”, “Заповіт”, слухали пісню у виконанні В. Зінкевича , музика О. Осадчого “Шлях до Тараса”.

Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду,
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу
М. Рильський