10 листопада 2016 з нагоди відзначення Дня української писемності та мови у бібліотеці ВПУ № 34 проведена виховна година ,,Шануймо рідне слово’’.
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця. В цьому році відзначаємо 960- річчя від дня його народження. 9 листопада стартує Міжнародний конкурс знавців української мови
ім. П. Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіо диктант національної єдності. Наша зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання – так розпочала виховну годину,, Шануймо рідне слово’’ Телеп’янович Т.І., завідувач бібліотекою. Далі виступили учні гр.ОКА-11, які говорили про силу слова від Нестора Літописця і до сьогодення, читали вірші Т.Шевченка, Л. Українки, Л. Костенко та ін.. Зихор Ніколетта, учениця ОКА-11, заспівала пісні ,,Українська мова’’, ,,А я україночка’’. Присутні мали змогу ознайомитися з книгами на тематичній полиці ,,Із глибини віків прийшло до тебе слово’’, переглянути відеофільми ,,Нестор Літописець’’, ,,Виникнення письменства’’ та відеоролик з висловами українських літераторів.
Наше свято – це поетична передмова до досконалого вивчення рідної мови . Вивчати її, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, добре володіти нею – обов’язок кожного справжнього українця. Українська мова мелодійна, як пісня солов’я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою у віках рідною мовою – такими словами продовжила виховну годину класний керівник гр. ОКА-11 Густа Т.М., викладач української мови і літератури. Галас Т.Ю., майстер в/ н групи ОКА-11, провела вікторину ,,Вічне слово’’ , де учні відгадували загадки та пригадали українські народні прислів’я. Тетяна Юріївна завершила виховну годину декламуванням вірша ,,Мова’’ Н. Красоткіної.