14 березня 2016.

Культурна спадщина України неповторна і самобутня. Для кожної пори року, для кожного свята притаманні свої особливі традиції. Багатьма обрядовими діями супроводжується початок весни в Україні. “Надійшла весна прекрасна многоцвітна, тепла, ясна…” Найкращі слова на землі виникли, мабуть, саме тоді, коли людина була зачарована дивами природи, весною – бажаною, очікуваною гостею, яку закликали піснями-веснянками, щоб прийшла пробудити землю і оживити природу.

Перші сонячні промінчики зазирнули і до нашої бібліотеки, де було проведено етнографічну подорож “Весняні українські свята” та оформлено виставку-інсталяцію “Летіть соловейки, на рідні земельки”. Книги, представлені на виставці, познайомили відвідувачів з історією виникнення писанок, технікою їх виконання на Україні та, зокрема, на Закарпатті, елементами розпису, символікою. Також презентовано вишиті за тематикою рушники та виготовлені з кераміки фігурки перших весняних пташок. Під чарівні звуки мелодії розпочалась етнографічна подорож. Присутні почули розповіді про звичаї і традиції кожного з весняних свят:

Стрітення, Сорока Святих Великомучеників, Теплого Олекси, Благовіщеня, Вербної неділі, Великодня, Святого Юрія, Святого Миколая, Вознесіння та переглянули відеоролики: “Весна – пісня природи”, “Пісня про весну”, “З святом весни”, ” Веснянка”, “Ягілочка”, “Спів пташиний “. Всі учні активно відповідали на запитання сюжетної вікторини.На завершення – Кайло Ганна, учениця групи ОК-31, продекламувала свій власний вірш “Весна”. Організаторами масового заходу були бібліотекарі та майстер в/н Галас Т.Ю., а допомагали їм учні ОК-31 та члени бібліотечної Ради. Їх виступи супроводжувалися мультимедійною презентацією.