08 лютого 2016 р.
З метою розширення знань учнів про культуру спілкування, про правила поведінки, формування комунікативних навичок, навичок позитивного спілкування, виховання шанобливого ставлення один до одного і оточуючих – в групах ОКА-11 і ОКА-21 було проведено урок-диспут на тему: «Чи вміємо ми спілкуватися?».

Члени бібліотечної ради – Товт Є. (ЕЛ-21) та Савко Н.(ОКА-21) розповіли учням про те, як спілкувалися люди в давнину, коли ще не вміли говорити; про шляхи удосконалення спілкування; про тривале та поступове перетворення неусвідомлюваних інстинктивних вигуків в осмислені звукові засоби. Учениця групи ОКА-21 Марушка Г. зачитала повчальну притчу «Шість сліпих мудреців та слон», учні проаналізувавши розповідь зробили висновки, – « не потрібно зациклюватися на своєму, а прислухатися один до одного!» Також дізналися про особливості вербальних і невербальних засобів комунікації та переглянули відеоролик «Невербальна комунікація», почули висловлювання видатних людей про спілкування та пройшли психологічний тест: «Наскільки ви себе цінуєте?».
На завершення психолог Сільвія Миколаївна провела з учнями психологічну гру «Вавилонська вежа», яка у результаті навчає координувати свої дії, взаємодіяти у команді та розвивати навички невербального спілкування.
Урок пройшов успішно: учні були активними,тактовними, доброзичливими та відкритими для спілкування.

26 грудня відзначатиметься 420 років від дня народження неперевершеного дипломата, мудрого державного діяча, гетьмана України — Богдана Хмельницького.
З цієї нагоди протягом місяця пройшов цикл масових заходів:

Оформлено в читальному залі перегляд літератури:” Гетьман Б.Хмельницький та його доба” де представлені книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями. Представлені видання про героїв козацької України – гетьманів, полковників, сотників, козацьких ватажків – Б. Хмельницького, І. Мазепи, П. Скоропадського, І. Сірка та ін. Ці книги дають змогу не лише дізнатись про побут та звичаї козаків, а й вловити дух складних часів української історії.
Проведено бібліографічний огляд літератури :”Образ Б.Хмельницького в художній літератури” в групі ЕЛ-21. Метою якого було розширити уявлення учнів про історико – художню літературу, показати, наскільки сучасними є своїм героїчним пафосом, високим патріотичним духом, любов’ю до Вітчизни, люди, які примножували славу України в минулому.
В читальному залі була проведена презентація ексклюзивного видання “Гетьмани й козацькі отамани” . Присутні дізнались про час зародження козацтва і його активних спроб створити свою державу-республіку – час видатних особистостей і великих гетьманів. Учні групи ЕЛ-21 : Пронько В., Товт Є.,Скаканді О.( члени бібліотечної ради ) коротко розповіли про кожного із гетьманів, яких описано у виданні та особливо спинились на сторінках життєдіяльності Б.Хмельницького.
Переглядаючи відеофільм “Гра долі” присутні в читальному залі побачили людину залізної волі, мужності та характеру, досвідченого воїна і дипломата, визначного державного діяча, одного із найосвіченіших людей свого часу. Ніхто так, як він, не зумів зрозуміти прагнення українського народу до волі, щастя і справедливості. Саме з Богданом пов’язане становлення української держави, формування української нації. Це були перші кроки до незалежної України.