28 липня 2013 року, у день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, відзначатиметься 1025-та річниця хрещення Київської Русі – України.

З цієї нагоди зав. бібліотекою – Телеп’янович Т. І. та бібліотекар – Шуба О. В. провели історичний екскурс ,,Погляд у минуле’’, а допомагали їм учні: Тарубаров Дмитро – ЕЛ-11, Федак Іван – ТМ-11, Добрянський Дмитро – ТМ-11.
Ми ще раз поринули у ті далекі часи X століття, до витоків – хрещення Русі-України, почули про історичні події цього великого дня, про людей, які вплинули на хід історії, основні напрямки політики князя Володимира, його діяльність у зміцненні держави та прийнятті християнства. Впевнились, що жодна з історичних постатей нашої давньої історії не була так високо шанована за життя й не була такою популярною в наступних поколіннях, як Володимир Великий. Багатий цикл історичних переказів, пісень-билин, героїчних пісень, легенд, зберегли пам’ять про нього. З частиною із них учасники заходу мали можливість познайомитись, переглядаючи книжкову виставку ,,Київська Русь – твоя слава над світом хай лине ’’, фрагменти підібраних відеофільмів та відео роликів.

Християнство внесло в життя народу вищу мораль, вищі ідеали, вищу культуру. Православний отець Васілій сказав, що наше Закарпаття було хрещено святими братами Кирилом і Мефодієм у 863 році, яке тоді знаходилося під владою Чехії і Моравії. Наголосив, що любов до Батьківщини – це любов сина до каменя, який поставив батько. Християнство сприяло створенню і розвитку нашої нації. А в націю входять не тільки люди, але й каміння храмів, могильні плити, старі рукописи, книги, які дійшли до нас з глибини віків. Про це ми з вами не повинні забувати.