26 квітня 2013 Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Двадцять сім років минуло від тоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсмертя, це пам’ять, це наш нестерпний біль.
Літературний форум ,,Страшні слова, коли вони мовчать’’ розпочався піснею на слова Л. Костенко. Ведучі – члени бібліотечної ради ознайомили учнів з трагічною сторінкою нашої історії, розповіли про жахіття і проблеми Чорнобиля, патріотизм та героїчний подвиг людей, які знайшли відгук у серцях і творах українських письменників. Осмислити катастрофу, розкрити правду про події, перейнятися людським болем, людськими стражданнями допомагає література про Чорнобильську трагедію. Частина її була представлена на виставці-реквієм ,,Біль і тривоги Чорнобиля’’. Творча молодь училища (Лендєл Михайло – СК-31, Корпош Володимир – ОК-32, Полянський Віктор – СЛ-11, Вереш Андрій – ОК-11) зачитала міні-твори та власні поезії, присвячені цій темі.
Під звуки метроному хвилиною мовчання присутні віддали шану тим, хто жертвуючи своїм здоров’ям, боровся із таким величезним лихом усього людства. Безлюдне, напівзруйноване місто-привид, поспіхом залишене мешканцями, змогли побачити учні з відеофільму ,,Зона відчуження’’, що показав масштабність Чорнобильської трагедії.
Захід проведено в рамках Тижня книги бібліотекарями та викладачами-філологами.