Професія тракториста виникла з появою трактора, який був створений вперше в світі майстром Ф. Бліновим. Спочатку це був дуже примхливий в експлуатації і чутливий до ушкоджень агрегат, тому використовувався він лише у якості механічного приводу для різних механізмів. Трактор є одним із основних енергетичних засобів виконання різноманітних робіт не тільки в сільському господарстві, а й інших галузях народного господарства.
В той час, коли в державній, колективній, індивідуальній власності перебуває велика кількість тракторів вітчизняного та іноземного виробництва ефективність їх використання значною мірою залежить від рівня кваліфікації осіб, які експлуатують цю техніку. Сучасні трактори мають високі техніко-експлуатаційні показники, що забезпечують високу ефективність їх використання. Водночас ефективна та тривала робота тракторів, підтримання їх складових частин у робочому стані, своєчасне та якісне проведення технічного обслуговування і ремонту, підготовка до виконання конкретних технологічних операцій залежить від  досконалого вивчення будови тракторів, принципу дії їхніх вузлів, агрегатів механізмів та систем, правил виконання робіт з технічного обслуговування, вміння виявити несправності та кваліфіковано їх усувати.
Таким чином зміст роботи тракториста урізноманітнюється. Подальший розвиток професійної майстерності трактористи бачать завдяки засвоєнню ними нових технічних знань, навичок, а також умінь самостійно організувати високоефективну працю. З 1984 в училищі здійснюється професійна підготовка кваліфікованих трактористів за спеціальністю «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А», «В», «С»)», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин і устаткування», «Водій автотранспортних засобів категорії "С"»   За період існування училище підготувало понад  1300 трактористів.
Навчальний процес забезпечують дрсвідчені викладачі спецдисциплін:
Бодов Г.Г., Сливка В.І., Галас З.Ю., Любка М. В.
 Практичними навиками  учні оволодівають під керівництвом  майстрів виробничого навчання: Гоцинець В. М., Юричко В. І., Густа О. І., Густа М. В., Богдан С. С., Попович В. В.
Для підготовки кваліфікованих робітників використовуюються навчальні кабінети: «Будови тракторів і автомобілів», «Сільськогосподарських машин та машиновикористання», «Правил дорожнього руху і основ керування», «Охорона праці».
Практичні навики учні вдосконалюють у лабораторіях тракторів, автомобілів, технічного обслуговування.
До послуг майбутніх фахівців завжди готові: Слюсарна майстерня, машино-тракторний парк, навчально фермерське господарство, майданчик для регулювання сільськогосподарських машин.
Машино-тракторний парк нараховує близько 150 одиниць різноманітної техніки. В тому числі: тракторів – 23, автомобілів -16, комбайнів – 6,
с/г машин понад 100 одиниць.
Поряд з основною спеціальністю Ви можете отримати спеціальність «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин і устаткування» та «Водій автотранспортних засобів категорії "С"». По закінченню навчання Ви будете знати: будову та правила експлуатації тракторістів основних марок, с/г машини, агрегатованих з ними зернових і спеціальних комбайнів, які використовуються в даній зоні, і транспортних засобів категорії «С»,

 1. основні вимоги агротехніки і прогресивну технологію виконання механізованих робіт по основним культурам;

 2. правила дорожнього руху;

 3. шляхи і способи підвищення продуктивності праці і зниження собівартості робіт;

 4. ознаки і причини основних неполадок, які виникають в процесі експлуатації тракторів, автомобілів, комбайнів і с/г машин визначення основних неполадок методи технічного діагностування і способи їх усунення;

 5. систему технічного обслуговування машинно-тракторного парку;

 6. основні відомості про призначення і властивості металів та їх сплавів, основи слюсарної справи,організації і технології ремонту машин, автомобілів, с/г машин.

По закінченню навчання Ви будете вміти: самостійно працювати на тракторах основних марок,  сільськогосподарських машинах агрегатованих з ними, зернових і спеціальних комбайнах, які використовуються в даній зоні і транспортних засобах категорії «В», «С»;

 1. самостійно виконувати регулювальні операції середньої складності на тракторах, с/г машинах, зернових і спеціальних комбайнах і автомобілях, та всі операції щозмінного технічного обслуговування;
  виконувати збирання, регулювання і випробування вузлів та механізмів середньої складності, усувати дефекти, виявлені при складанні, випробуванні вузлів і механізмів;
  заповнювати обліковий лист тракториста-машиніста, оформлювати шляхові документи.
  Випускники училища працюють у багатьох галузях народного господарства, викладачами, майстрами виробничого навчання. Багато з них займаються підприємницькою діяльністю, мають свої фермерські господарства. Учні училища постійно займають перші місця в обласних конкурсах професійної майстерності,та представляють область на всеукраїнських конкурсах.
  Якщо Ви визначились і обрали цю благородну, чоловічу професію ми гостинно чекаємо Вас та Ваших друзів у стінах нашого навчального закладу.


Кращі учні з професії


Трифанюк Олександр с. Букове _____Унгурян Володимир м. Хуст____Кобаль Іван с.Великі Ком'яти

 

 

© 2010-2019 ВПУ №34 м.Виноградів