ЯК ДОПОМОГТИ САМОМУ СОБІ ПОДОЛАТИ ПСИХОЛОГІЧНУ ТРАВМУ
Що таке «психологічна травма»?

Психологічна травма («психотравма») – це травма, що виникла в результаті дії на психіку людини особисто значущої інформації, інтенсивних або ж довготривалих гостроемоційних, стресових впливів.

Як її у себе діагностувати? (Якщо ви спостерігаєте у себе більше 2-х симптомів)

 • У Вас порушений сон або сняться кошмари;
 • Вас переслідують нав’язливі спогади;
 • Ви втратили інтерес до життя;
 • Вам нічого не хочеться робити (ні вдома, ні на роботі);
 • Вам хочеться бути на самоті;
 • Ви збуджені і роздратовані.

Що робити?

 • Намагатися більше спілкуватися – з друзями, родичами, людьми, які Вас розуміють. Розповідайте про свої емоції та почуття, які переживаєте;
 • Не відмовляйтесь від допомоги, навіть якщо Вам здається, що Вас не розуміють;
 • Якщо Вам важко говорити, спробуйте записати на папері Свої думки та почуття;
 • Займіться щоденними справами, фізичною працею – це допоможе Вам відволіктися;
 • Намагайтесь дотримуватися звичного режиму дня – вчасно лягати спати і прокидатися, займатися повсякденними справами, ходити на роботу/навчання, зустрічатися з друзями, відвідувати різноманітні заходи.
 • Якщо Вам не вдається заснути, займіться фізичними вправами, втома допоможе заснути;
 • Уникайте вживання алкоголю та снодійних середників, паління цигарок – вони проблему не вирішать;
Намагайтеся менше вживати каву, чай та інші напої, які збуджують нервову систему, харчуйтеся систематично та повноцінно.

23 жовтня відбулися загальноучилищні збори батьків першокурсників.

Практичний психолог Сідей С.М. продемонструвала фрагмент просвітницького фільму про значення спілкування для підлітків. Коментуючи його, Сільвія Миколаївна наголосила, що це одна з головних потреб особистості. Потім зупинилася на причинах конфліктних відносин між підлітками і батьками та порекомендувала шляхи їх розв’язання. Детальніше...

15 листопада 2015  виступ на батьківських зборах з темою:

«Самооцінка людини запорука успіху в житті»

09 листопада 2014 В училищі відбулися збори для батьків першокурсників та учнів груп ТУ. Директор Гнатківський В.П. ознайомив присутніх з організацією навчально-виховного процесу в навчальному закладі, умовами проживання; проаналізував стан успішності учнів та відвідування ними занять.  На зборах було обрано батьківський комітет.  Учні підготували для батьків концертну програму.

02 листопада 2014 В актовій залі відбулися загальноучилищні збори батьків, діти яких навчаються на  другому та третьому курсах. Директор ВПУ №34 Гнатківський В.П. у своєму виступі акцентував особливу увагу на питаннях проходження учнями виробничої практики на підприємствах та майбутнього їх працевлаштування. Класні керівники та майстри виробничого навчання проаналізували стан успішності, відвідування занять та дисципліни вихованців, закріплених за ними груп. На завершення зборів учні приготували батькам приємний сюрприз – концертну програму.

ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА

18 листопада 2012 -  проведення просвітницької бесіди з батьками учнів групи СК – 21 на тему «Суїцидальні тенденції, як наслідок високого рівня тривоги»

10 листопада та 17 листопада 2013 – виступ для батьків учнів І , ІІ, ІІІ курсів та ТУ груп з темою «Дисципліна чи насильство» на основі показу відеофільмів.


ДІАГНОСТИЧНА РОБОТА

17 листопада 2013 – діагностування сімейних взаємовідносин батьків з учнями групи Б - 11  

© 2010-2019 ВПУ №34 м.Виноградів