25 березня 2013

28 липня 2013 року, у день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, відзначатиметься 1025-та річниця хрещення Київської Русі - України.

З цієї нагоди зав. бібліотекою - Телеп’янович Т. І. та бібліотекар - Шуба О. В. провели історичний екскурс ,,Погляд у минуле’’, а допомагали їм учні: Тарубаров Дмитро – ЕЛ-11, Федак Іван – ТМ-11, Добрянський Дмитро – ТМ-11.             
Ми ще раз поринули у ті далекі часи X століття, до витоків – хрещення Русі-України, почули про історичні події цього великого дня, про людей, які вплинули на хід історії, основні напрямки політики князя Володимира, його діяльність у зміцненні держави та прийнятті християнства. Впевнились, що жодна з історичних постатей нашої давньої історії не була так високо шанована за життя й не була такою популярною в наступних поколіннях, як Володимир Великий. Багатий цикл історичних переказів, пісень-билин, героїчних пісень, легенд, зберегли пам'ять про нього. З частиною із них учасники заходу мали можливість познайомитись, переглядаючи книжкову виставку ,,Київська Русь - твоя слава над світом хай лине ’’, фрагменти підібраних відеофільмів та відео роликів.

                                     Християнство внесло в життя народу вищу мораль, вищі ідеали,   вищу культуру. Православний отець Васілій сказав, що наше Закарпаття було хрещено  святими братами Кирилом і Мефодієм  у 863 році, яке тоді знаходилося під владою Чехії і Моравії. Наголосив, що любов до Батьківщини – це любов сина до каменя, який поставив батько. Християнство сприяло створенню і розвитку нашої нації. А в націю входять не тільки люди, але й каміння храмів, могильні плити, старі рукописи, книги, які дійшли до нас з глибини віків. Про це ми з вами не повинні забувати.

05 березня 2013 року у ВПУ №34  м.Виноградів розпочато декаду Шевченківських днів, організаторами якого є викладачі Густа Т.М., Вереш Г.А. та завідуюча бібліотекою училища Телепянович Т.І.
В  рамках тижня заплановані такі заходи:

  • Проведення виховної години з теми «Говорило полотно про його муки, про його будні і про його свята»- 5.03.13р. 
  • Перегляд відеофільму про життя Т.Г.Шевченка - 6.03.13р. 
  •  Радіолінійка за творчістю Кобзаря – щодня (Викладачі філологи)
  • Конкурс на краще декламування поезій Т.Г.Шевченка - 7.03.13р.
  • Перегляд літератури: Галерея мистецьких творів Тараса Шевченка – до 13.03.13р.
  • Виставка-конкурс на кращий реферат та малюнок за творчістю українського митця - до 12.03.13р.
  • Експрес-інформація: крилаті вислови Т.Г.Шевченка – щодня
  • Книжкова виставка «Безсмертної слави поет» - постійно діюча
  • Випуск ювілейної газети -  9.03.13р.
  •  Покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку – 10.03.13р.04.03.2013. Проведено відкриту виховну годину з теми « Говорило полотно про муки, про його будні і про його свята…»  присвячену Великому Кобзарю.  Слава Шевченка як поета на довгі роки затьмарила його славу як великого художника. Тож учням цікаво було дізнатися  про художню творчість Шевченка, побачити  картини різних періодів  його життя, виконаних різними техніками малювання. Після перегляду картин учні взяли активну участь в обговоренні, охоче ділилися своїми враженнями. Захід проводився з використанням ІКТ. Підготували та провели виховну годину класний керівник гр. ОК-11 Вереш Г. А., майстер в/н гр.. ОК-11 Данко М. М. та учні групи.


21 лютого 2013 Відбулася зустріч учнів училища з почесним громадянином міста Виноградова, почесним співпрацівником Полтавського музею авіації і космонавтики Йосипом Зигмундовичем Гаснюком.

 

 

 

 

 

Громадський діяч М.А.Конкіна- Селехман ознайомила учнів з життям відомого виноградівця. В своєму виступі М.А. Конкіна-Селехман особливу увагу звернула на громадську діяльність Й.З.Гаснюка, зазначила, що 55 років  Йосип Зигмундович колекціонує конверти з автографами космонавтів та астронавтів. Має у власній колекції конверти з підписами Ю.Гагаріна, М.Тетчер, патріарха Олексія ІІ та багатьох відомих людей.
В молоді роки Й.Гаснюк знявся у відомому фільмі ,,Табір прямує у небо”.
Ім’я Йосипа Гаснюка за вагомий внесок за популяризацію космонавтики внесено до ,,Книги рекордів України”, а  у сузір’ї Ліри світить зірка, названа ім’ям виноградівського колекціонера.
Марія Андріївна відмітила, що зустріч проходить у канун ювілейного дня народження гостя. 23 лютого 2013 року Й.З.Гаснюку виповниться 75 років. З цієї нагоди депутат Виноградівської районної ради, співголова Міжнародної інтелектуальної творчої ради  ,,ВІЖІ-3000” О.І.Грошев вручив Й.З.Гаснюку нагрудний знак – медаль ,, Вічне життя буде”.
Учні із захопленням слухали розповідь Йосипа Зигмудовича про його  життя, про його захоплення.
На згадку про зустріч Й.З.Гаснюк подарував учням альбом  із копіями цікавих документів.

 

18 лютого 2013 В бібліотеці училища проведено літературно - музичну композицію ,,Кращої, ніж рідна, мови не буває. Метою заходу було донести до учнів красу і багатство української мови, виховати любов та розуміння її як необхідність для сучасного життя. Адже краса і багатство рідної мови залежить від кожного з нас, від нашого ставлення до слова.
Піднесеного настрою надали присутнім  чарівні мелодії про рідну мову, показ презентацій та перегляд відеофільму.
Підготували масовий захід викладач української мови
Густа Т.М. та зав. бібліотекою Телеп’янович Т.І.

 

 

 

 

19 лютого 2013
Ми з вами одержали у спадок сучасну українську літературну мову – багату, розвинену, гнучку. Нею можна висловити все: від найновіших і найскладніших наукових відкриттів до найвеселіших пісень, віршів і оповідань.
Такими словами розпочався вечір-зустріч з поетами рідного краю, що відбувся в бібліотеці училища організаторами  якого були викладач української мови Густа Т.М. та зав. бібліотекою Телеп’янович Т.І.


 

 Іван Гота презентував свою першу збірку поезій ,,Дыхание души”, у якій вірші написані українською та російською мовами.  Учні продекламували його поезії ,,Україні”,   ,,Тягнуся до неба” та інші.

 

 

 

 

 

І.П. Говбан, зачитав поезії про Україну, мову, рідний край. Незабаром вийде його третя збірка.

 

 Керівник літературно - мистецького об’єднання ,, Диво моє калинове ” Марія Конкіна-Селехман  прочитала вірші невідомого автора, які схвилювали всіх присутніх. Заступник директора з ВР Міндак С.О.  завершила свято подякою гостям та продекламувала власну поезію .

 

 

 

1 2 3

© 2010-2019 ВПУ №34 м.Виноградів