У період становлення вітчизняної перукарської справи (кінець ХVII -  початок XVII) перукарями в Росії та Україні були переважно майстри-кріпаки, яких віддавали на навчання іноземцям. У Росії вони називалися цирульниками, або ж, купейними художниками. Протягом XVIII у столичних і повітових містах були відкриті цирульні. На вивісках таких закладів писали, що тут не тільки роблять зачіски, стрижуть і голять, але й ставлять п’явки, пускають кров.
З ХХ ст. на території України було поширене Магдебурзьке право, за яким ремісники однієї спеціальності об’єднувалися в цехи – своєрідні спілки в межах міста. Цех як корпорація мав права, обов’язки та привілеї, закріплені у відповідних документах: «жалувана грамота», постанова міських властей, статут цеху. Статут регламентував види діяльності, кількість учнів у кожного майстра, ціни на вироби та послуги, розміри і види допомоги на випадок розорення чи хвороб, відрахування у державу скарбницю, правила поведінки та інше.
Наприкінці ХІХ ст.. в Європі було створено першу корпорацію перукарів, голярів, майстрів поcтриженної справи. Корпорація складається із власників дамських і чоловічих перукарень. Такі професійні об’єднання стали виникати в усіх містах Європи, включаючи Російську імперію.
На початку ХХ ст.. в Україні значно розвинулася перукарська справа. Збільшилася кількість перукарень і майстрів. Звичайним явищем стало розміщення кількох перукарень одна біля одної. У великих містах перукарі об’єднувалися в спілки-артілі. У Києві на пл. Льва Толстого зберігся будинок (1901р.) в якому з 1902 року до середини 90-х рр. ХХ ст. розміщувалася найстаріша перукарня міста.
Сьогодні перукар  - це високоосвідчена, творча, з художнім смаком людина. Першою, для Вас, сходинкою до здобуття високої перукарської майстерності  може стати наш професійно-технічний  навчальний заклад. Пдготовка за спеціальністю «Перукар.Перукар-модельєр» у ВПУ №34 м. Виноградів ведеться з 2005 року. Враховуючи великий попит на фахівців цієї спеціальності, вона є одною з найбільш привабливих і перспективних з огляду на працевлаштування, започаткування власної справи.
Метою професійного навчання перукарів є отримання глибоких теоретичних знань, оволодіння прийомами, методами практичної роботи з виконання стрижок, завивання й укладання волосся, його фарбування, моделювання зачісок.
Перукар має бути освідченим у питаннях гігієни, безпеки праці, володіти знаннями з хімії, біології, анатомії та матеріалознавства, знати закони колористики, просторової композиції. Важливим компонентом професійного портрета перукаря є культура, уміння доброзичливо контактувати з людьми, знання етики та психології спілкування.
Навчальний процес по спеціальності забезпечують провідні викладачі та майстри виробничого навчання: Кобаль Т.Ю., Любка О.Ю., Шуберт А.В., Лупір В.І. та багато інших викладачів спецдисциплін. За час навчання учні засвоюють основні навчальні дисципліни: «Будова і властивості шкіри і волосся», «Матеріалознавство», «Основи перукарської справи», «Спеціальне малювання», «Санітарія та гігіена», «Основи психології та професійної етики», «Історія зачіски».
Для занять і якісної підготовки майбутніх спеціалістів використовуються сучасні кабінет перукарської справи та перукарська майстерня. Учні мають змогу здобувати практичні навички перукаря використовуючи сучасні інструменти  та устаткування. До послуг майбутніх спеціалістів компютерне забезпечення та навчально-методична література.
По закінченню навчання учні будуть вміти:
Розчісувати і стригти волосся дорослих та дітей;
укладати та завивати волосся у відповідності з напрямками моди;
виконувати завивання волося хімічним способом;виконувати роботи з накладками та перукою; дезинфікувати, чистити і правити інструменти та багато іншого .
По закінченню навчання учні будуть знати:
будову та властивості шкіри та волосся;
правила, способи та прийоми виконання робіт;
будову та правила експлуатації апаратури та інструментів;
правила санітарії та гігієни;основи моделювання зачісок та макіяжу;
вимоги до якості виконуваних робіт; правила охорони праці та раціональної організації праці.Наш заклад може стати для Вас основою та першою сходинкою у мистецтві створення та оформлення зачісок!

Кращий учень з професіїПойдак Юрій с.Підвиноградів

© 2010-2019 ВПУ №34 м.Виноградів