12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації і космонавтики. Це свято з’явилось на честь першого польоту людини в космос.
З цієї нагоди у бібліотеці  був проведений літературно-тематичний вечір на тему: «Україна - космічна держава».Учні ознайомились з біографією першого космонавта незалежної України – Леоніда Каденюка, дізнались про космічні дослідження, переглянули фрагменти фільмів про польоти в космос. Надзвичайно цікавою була розповідь Марії Селехман, керівника літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове»,

 

 

 

про нашого земляка Йосипа Гаснюка – космофілателіста. За піввіку колекціонування Йосипу Зігмундовичу вдалося зібрати вичерпні відомості про внесок 520 космонавтів Землі, спогади та мемуари, рідкісні енциклопедії та знання про освоєння Всесвіту, талановитих конструкторів та вчених, які внесли свій вклад у скарбницю пізнання землянами таємниць далекої Галактики. Ім’ям його торік, у вересні, названа одна з нововідкритих зірок у сузір’ї Ліри.
Підготували масовий захід провідний бібліотекар - Т.І. Телеп’янович, класний керівник групи БУД -11 – Я.С. Бендаревський .

 14 березня У ВПУ №34 з 9 по 16 березня  проведений тиждень Шевченківських днів під керівництвом Густа Т.М., керівника методкомісіі викладачів гуманітарних дисциплін. Активну участь у проведенні заходів взяли викладачі-філологи та бібліотекар Телеп’янович Т.І.
Розпочався захід тематичною лінійкою з нагоди дня народження Т.Г.Шевченка., який провела Вереш Г.А.
Шевченківський вечір «Ми діти твої, Україно» відбувся 12 березня в бібліотеці нашого училища, де учні ІІ та ІІІ курсів декламували вірші, уривки з поем, розповідали цікаві епізоди з життя Кобзаря.
Активну участь учні училища прийняли в проведенні радіогазети за творчістю Т.Г.Шевченка, відповідальними за яку були викладачі Вереш Г.А. та Густа Т.М.
В  приміщенні бібліотеки під керівництвом Телеп’янович Т.І., провідного бібліотекаря, щоденно відкрита книжкова виставка на тему: «Безсмертної слави поет» та  фотоальбом «Життя і творчість Т.Г. Шевченка в датах та ілюстраціях».
14 березня  відбулась  творча зустріч з керівником мистецького об’єднання «Диво моє калинове» Конкіною М.А. «Шевченко як митець, майстер пензля». Конкіна М.А. розповіла учням про нові, ще незнайомі їм сторінки з життя великого Кобзаря.
Викладач української мови та літератури, класний керівник гр..ТМ -31 Вереш Г.А.  провела виховну годину на тему: «Жінки в житті Т.Шевченка».
Завершився тиждень покладанням квітів до пам’ятника Кобзаря, генія українського слова.

7 березня у ВПУ № 34  весь колектив відзначав свято весни. Учні нашого училища вітали прекрасних жінок й молодих дівчат з Міжнародним жіночим днем. Із святково прибраної сцени лунали прекрасні, щирі, ніжні слова в адрес жіноцтва. Також учні дарували поетичні рядки та музичні привітання з нагоди 8 березня.  
З теплими словами вітання до всіх присутніх звернувся директор училища В.П.Гнатківський, який побажав всім жінкам, присутнім в залі, любові, життя прекрасного, бути щасливими, коханими, найкращими, найвеличнішими на планеті Земля.
Організаторами цього  прекрасного свята стали  викладачі, класні керівники Т.М.Густа   та Я.С.   Бендаревський.

28 лютого учні-другокурсники Вищого професійного училища № 34 мали нагоду ознайомитися з роботою редакційно - видавничого комплексу «Новини Виноградівщини». Розпочалася екскурсія з історії книгодруку та друкованого слова на Закарпатті, де сформуваласяся і виросла ціла плеяда талановитих журналістів: Василь Гренджа-Донський, Степан Росоха, Олекса Борканюк, Михайло Бабидорич, Омельян Довганич, Юлія Зейкан, Ганна Божук, Юрій Сухан, Федір Зубанич, Василь Вароді, Олександр Сенинець, Іван Чоповдя, Василь Ігнат, Іван Губаль, Василь Звонар, Іван Драгуський…
Від редактора Василя Кіша довідалися, що газета виходить українською та угорською мовами, загальним тиражем 3925 примірників. З них: українською мовою – 2836, угорською - 1089.
Життя газети розпочинається з відділу листів. Завідуюча ним Наталія Кобаль розповіла учням про роботу з листами читачів. На шпальтах газети друкуються найцікавіші новини світового, загальнодержавного обласного та районного рівнів – політичні, суспільно-економічні, наукові і освітянські, культурно-мистецькі, профілактичні, медичні, юридичні та правозахисні, спортивні матеріали. Вони проливають світло на всі ракурси життя Виноградівщини, на досягнення району і перспективи його розвитку.
Учні відвідали відділ дубляжу газети на угорську мову. Заступник редактора Маргарита Станко розповіла про роботу перекладачів, які відповідають за якісний  переклад матеріалів кожного номера, дбаючи про те, щоб газета читалася  угорсько–мовним населенням з неослабленим інтересом і увагою.
У комп’ютерному цеху учні довідалися про те,  як макетується газета, набираються сторінки із замітками, статтями, нарисами, інформаціями, оголошеннями, вітаннями до знаменних подій у житті читачів, пам’ятними фото світлинами, телепрограмами на тиждень.
Обриси районного часопису розширюються завдяки дописувачам. Щомісяця робляться огляди листів і визначаються кращі автори. Кожний номер газети має своє неповторне лице і зміст, свою привабливість та оригінальність.
У цеху друку за роботою на лінотипі застали друкаря Івана Візантія. Він верстав свіжий номер газети. Цю захоплюючу та цікаву екскурсію у світ друкованого слова провели: керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє, калинове»  Центру позашкільної роботи з учнівською молоддю - Марія Конкіна, викладач української мови та літератури – Тетяна Густа, методист училища Віра Фегер.

23 лютого. За традицією щороку 23 лютого в училищі проводиться конкурс «Нумо хлопці», в якому приймали участь учні II-го, та III-го курсів. Юнаки демонстрували свою майстерність, спритність, вміння, навички, кмітливість. В програму шоу  входили різні конкурси: представлення команди, інтелектуальний конкурс, збирання та розбирання автомата, зарядка «магазину» , надання допомоги пораненому, прийоми двобою, гумористичні сценки.  І звичайно, не обійшлося без «караоке» та конкурсу танцю. Найвищу майстерність показали учні ІІІ-го курсу, хоча другокурсники старалися не відставати. А готував конкурс полковник у відставці Жиленко В. М.

20 лютого в читальному залі бібліотеки відбувся масовий захід, присвяченийМіжнародному дню рідної мови. Провідний бібліотекар Т.І.Телеп’янович та керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє, калинове» центру позашкільної роботи  М.А. Конкіна ініціювали зустріч творчої молоді училища  з відомою українською поетесою-ліриком, членом Національної спілки письменників України  Ліліаною Косановською та місцевим поетом Іваном Говбаном.
Гості відмічали, що мова є не лише засобом спілкування людей у суспільстві, але й найціннішим надбанням і гордістю нації, основною запорукою її культури, показником незнищенного духу свободи, живою цілющою водою, яка воскрешає нашу історичну пам’ять, з небуття повертає призабуті родові звичаї, обряди, неодмінні національні прикмети українців.

Учні С. Цаплюк, О. Гандера В. Барнич, В. Локотош, Т. Турянин, П. Келемен, В. Корчинська декламували вірші на теми кохання, карпатського літа,  рідного краю та відвагу синів-героїв.
Із заключним словом виступила заступник директора з виховної роботи К. Ю. Говдій, яка підкреслила, що такі незабутні хвилини,  зустрічі з живим поетичним словом, дарують слухачам не лише велику насолоду, але й світлі відчуття,  зронені в серце проникливим людським словом.     

             Ранок 14 лютого почався в училищі вітаннями з Днем святого Валентина. До нього учні готувалися заздалегідь. Вони після канікул почали власноруч виготовляти «Валентинки».  У виборі листівок – вітань допомагав їм Інтернет і власна фантазія. Пожвавилась робота у гуртках ковальської справи, вишивання бісером, в’язання, аплікації, вишивання. Приємно відмітити, що більш активними були юнаки. З помітним хвилюванням готували вони своїм коханим сувеніри, щоб привітати їх в День святого Валентина.
На великих перервах звучали вітання, вірші про кохання. Цілий день був сповнений приємними враженнями. А після уроків, учні, що проживають у гуртожитку, запросили всіх на виставку «валентинок», виготовлених до свята. Членів журі приємно вразили роботи Бейли Петрика «Віяло», лампа – торшер виготовлена учнями Петрик Б., Бодор К. та Пензеш Р. ,  «Серце Амура» Роман Л. , «Квітка коханій» Чегіля І. та Пензеш Р., виготовлені з листового металу, «Букет коханій» Бодора Крістофера.
Серед «валентинок», виготовлених дівчатами, увагу привернули роботи з бісеру Горзов Ганни, «Грошове дерево» Еріки Захарович, в’язання «Моє серце коханому» Крістіни Бенкет,  підсвічник з лози Вакарової Тетяни, вишивка хрестиком «Соняшники» Кошелі Гани.
Із справжньою майстерністю виконані малюнки фарбами «Амур на полюванні»  Яворівським Євгеном, «З Днем закоханих» Жодані Світланою та плакат «Лілії» Маровді Михайлом.

13 лютого 2012 року в училищі відбувся інтелектуально-пізнавальний брейн-ринг з  англійської мови на тему  «English in my life» між учнями 2 курсу в рамках обласного конкурсу «Кращий знавець англійської мови серед  ПТНЗ».
Описание: D:\наше фото\Брей-ринг\DSC_5787.JPGОписание: D:\наше фото\Брей-ринг\DSC_5707.JPG

Підготувала  конкурс і  обрала учасників  брейн-рингу викладач англійської мови – спеціаліст Кикина Марія Олександрівна.   Гра між командами «Super secretary» та «Royal Flash».  була цікавою  і захоплюючою, усі  учасники максимально проявили свої уміння і навички  у  знанні  англійської мови, але перемогла команда  «Super secretary».
Один із учасників команди переможців буде захищати честь нашого навчального закладу в обласному конкурсі «Кращий знавець англійської мови серед  ПТНЗ».

6 лютого 2012 року пролунав останній дзвінок для учнів Вищого професійного училища №34 м. Виноградів, які навчалися на базіповної середньої освіти з професій:“Слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії  “С1”

та  “Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, оператор комп’ютерного набору”.

Накопичені  за  півтора року  знання і вміння стануть фундаментом  їхнього професійного зростання і дозволять реалізувати себе в майбутньому житті. Бажаємо випускникам  впевненості в собі, здоров’я та творчого злету. 

28 листопада
Здоров’я - найбільша людська цінність, яку, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу. 28 листопада 2011 року в бібліотеці  був проведений усний журнал на тему: «Бібліотека на стражі здоров’я»
Ведучою усного журналу була провідний бібліотекар Телеп’янович Т.І.,а роль статистів виконували члени бібліотечної ради Микита Д. та Магочі Т. з групи ОК-11, Полянська Н. та Арбузова С. з групи Ск – 21, Славчаник Х. з групи ОК – 22.
Викладач історії Кобаль П.П., провідний спеціаліст служби у справах дітей та молоді Виноградівської РДА, лікар – нарколог – Мишанич І.І., медсестра училища – Вереш О.В., оперуповноважений підліткової кримінальної міліції – Потокі В.В. вели розмову з учнями про вміння вести здоровий спосіб життя, про наслідки тютюнокуріння, вживання алкоголю та наркотиків
У читальному залі була розміщена книжкова виставка:  "Хочеш  жити - кидай курити" та плакати: «Ні наркотикам», «Алкоголь, тютюн, наркотики – зовсім не потрібні приправи», а також відбулася демонстрація фільмів «Правда про куріння», «Антиреклама алкоголю», «Наркоманія не по волі».

Заступник директора по НВР Говдій К.Ю. побажала учням зробити висновки для себе з почутого та побаченого відеозапису на масовому заході,  правильно приймати рішення і вести здоровий  спосіб життя.

17 листопада

З 1999 року в Україні почали відмічати День студента. Не всюди ще склалися традиції щодо святкування цієї дати 17 листопада. Але у ВПУ №34 м. Виноградів в цей день традиційно відбуваються урочистості, апофеозом яких є виступ учасників КВК. У фіналі зустрілися команди груп другого курсу “Веселуни” та “Флеш Рояль”. Важко передати ту атмосферу, що панувала в переповненій актовій залі. Переборовши перші хвилювання учасники протягом всього дійства тримали в напрузі глядачів та членів журі і демонстрували неабияку акторську майстерність, фантазію та винахідливість. На сцені відбувалося справжнє  шоу: музичні номери, пародії з життя училища, монологи, сценічні образи, костюми, конкурс ерудитів. Зал сміявся, аплодував і завзято підтримував обидві команди, але… Прискіпливі члени журі оголосили переможцем команду “Флеш Рояль”, яка випередила суперників всього лише на 0,4 бала.  Нагородою для учасників стали смачні торти, теплі слова вдячності, прихильність та оплески вболівальників.

20 жовтня
Золота осінь приносить нам щедрі дари природи, радує розмаїттям кольорів, тішить багатим урожаєм. А для наших учнів – це привід для безмежної фантазії, ідеальний матеріал для художньо-технічної творчості.. Адже в погожі жовтневі дні в училищі впродовж багатьох років проводиться свято «Золота осінь». Так, і цього року в кімнаті відпочинку гуртожитку вихователі організували виставку «Золоті барви осені». Учні проявили велику фантазію, уміння та творчі здібності, виготовляючи експонати з природного матеріалу і щедрих дарів саду-огороду. Оцінювалися роботи членами журі в різних номінаціях. Першою була – «Приз за оригінальність», де кращими визнано роботи з природного матеріалу учня групи ТМ-31 Петрика Бейли («Замок»), учня групи СЛ-11 Струтина Володимира («Осіннє дерево»), учня групи СЛ-21 Крички Петра («Осіння симфонія»). В номінації «Сюжети з природного матеріалу» увагу привернули роботи «Наречені та їхні гості» - автори Яворівський Євген та Іллейш Отілло (групи ТУ-2), «Селянський двір» - автор Ковач Мирон (група СЛ-11). Перше місце в номінації «Щедрі дари осені» виборола композиція «Сімейка Адамсів» - автор Товт Отілло (група ТМ-11) Серед дівчат кращими роботами визнано композиції «Немовлята осені» - автор Гаврилюк Неля (група ТУ-3), «Осінь на хуторі» - автор Балаж Єва (група СК-21). Увагу журі привернули аплікації «Лісові квіти» - автор Буряс Ганна (група ТУ-1) та «Щедра осінь» - автор Полянська Наталія (група СК-21). Для учнів, що проживають в гуртожитку свято завершилось вечором відпочинку.

03 жовтня
З нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек  Телеп’янович Т.І. провела філософсько–історичний екскурс «Світ як бібліотека». В рамках заходу учасники здійснили віртуальну подорож по найбільших бібліотеках стародавнього світу та сучасності (Ніневійська, Александрійська, Римська Ільпіна, Ярослава Мудрого, Національна б-ка ім. Вернадського та інші).

Присутні учні груп першого курсу, подорожуючи разом з екскурсоводами – членами бібліотечної ради, дізналися про:
- всесвітню книжкову столицю 2011 року  - Буенос-Айрес та  28 метрову  Вавілонську вежу, що складається з понад  30 тисяч книжок,  написаних на всіх мовах світу;
-  українську первокнигу – Пересопницьке  Євангеліє, яке стало символом української державності. Учні переглянули фільм - Королівське Тетраєвангеліє, написане у 1401 році, що є  найдавнішим рукописом на Україні, зробленим на папері;
-  книжковий форум, який проходив. з 16 по 18 вересня 2011 року у Львові              
Цікавою була розповідь Любки Є.М. - викладача французької мови  про Національні бібліотеки Білорусії та  Франції, в яких вона особисто  побувала.

30 вересня

Кожний рік в переддень Дня працівника освіти учні вітають своїх вчителів та наставників. Концертно-розважальну програму готують учні третього курсу. Щирі слова вдячності, учнівська любов та повага звучали в їх словах. А музичні вітання своїм наставникам дарували Мар’яна Копча, Єлена Лемак, Михайло Попович.

19 вересня

Щороку в перші дні вересня в училищі проводиться спартакіада, присвячена Дню фізкультурника. В ній приймають участь представники всіх груп. Цього дня змагалися учні в різних видах спорту. Так, серед юнаків з бігу на 100 метрів кращий результат показав Турда Василь із групи 31 СЛ. Серед дівчат перше місце виборола Поладі Клаудія-Стефанія (група ОК 11). В киданні гранати кращі результати показали: серед юнаків – Перец Сергій (гр.. ТУ 1), а серед дівчат – Бігорі Ліліана (гр..СК 31). В підтягуванні найкращим був учень групи ТУ 2 Трофименко Артур. В змаганні багатоскоки серед юнаків переміг учень групи 31 Б Чізмар Олександр, серед дівчат – Поладі Клаудія-Стефанія. Змагання проходили під веселу музику та підбадьорюючі вигуки одногрупників.

Травень

18 травня на базі ВПУ №3 м. Мукачево відбувся ІІ (обласний) етап олімпіади з предмета «Технологія комп’ютерної обробки інформації».

 У олімпіаді взяли участь 14 учнів із 7 професійно-технічних навчальних закладів, в яких здійснюється підготовка з професії оператор комп’ютерного набору. Учні вказували правильні відповіді на 55 питань різнорівневих тестових завдань та виконували комплексне практичне завдання за комп’ютерами.
   За результатами олімпіади переможцями стали:
І місце – учень ВПУ №34 м. Виноградів Густа Василь, група ОК-12 (викладач Данкова Т.М.);
ІІ місце – учениця ВПУ №34 м. Виноградів Корчинська Василина, група ОК-11 (викладач Шолох Ю.М.);
ІІІ місце – учениця ВПУ №3 м. Мукачево Овсак Діана (викладач Рижкова О.П.)

Вітаємо переможців олімпіади!!!

Призери олімпіади отримали пам’ятні сувеніри і будуть нагороджені дипломами управління освіти і науки обласної державної адміністрації

Квітень

28 квітня 2011 року Білківський професійний аграрний ліцей приймав 14 учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії штукатура. Проявивши грунтовні теоретичні знання і практичні вміння Василь Бережний зайняв друге місце, а іван Варга став переможцем і буде представляти наше училище на ІІІ етапі вищезгаданого конкурсу який бідбудедься 23-27 травня у м.Дніпродзержинську.

Вже стало традицією з метою профорієнтації в училищі в квітні місяці проводити День відкритих дверей. Ось і в цьому році 28 квітня гостями в нашому навчальному закладі були учні 9 і 11 класів семи міських шкіл (більше 200 учнів). В програмі Дня відкритих дверей-ознайомлення з матеріально-технічною базою училища, реклама професій, які готує училище, літературно-музична композиція "Всі професії хороші, а моя-найкраща".

З 18.04. по 22.04 2011 року в училищі проходив   Тиждень книги, в  рамках якого були проведені такі заходи:

  1. Презентація збірки поезії Івана Говбана «Райдуга душі»  - 18.04.11
  2. Конкурс на краще написання твору-мініатюри «Книга і комп’ютер як невичерпне джерело інформації» - 19.04.11
  3. Літературно-тематичний вечір «Той, хто слухає голос віків» - 20.04.11
  4. Виставка кращих відгуків-рецензій на прочитану книгу  - 21.04.11
  5. Радіолінійка «Книги – це ріки знань» - 22.04.11

У проведенні першого заходу, організатором якого був провідний бібліотекар Т.І.Телепянович, взяли участь бібліотечна рада, викладачі гуманітарних дисциплін, учні груп СК-21, ОК-12, ОК-11.Також були запрошені М.А Селехман, керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове» Малої академії наук при Виноградівському центрі позашкільної роботи з обдарованими дітьми, Говбан І.П.,поет  з  Виноградівщини, який презентував свою першу збірку поезій «Райдуга душі». А представив молодого романтика його вчитель Росоха М.І., який також виконав ряд народних пісень та пісень з репертуару  Д.Вакарова  у власній обробці в супроводі домбри.  В рамках літературно-тематичного вечора  «Той , хто слухає голос віків» члени бібліотечної ради  підготували інформацію про життєвий  і творчий шлях нашого земляка  І.В. Хланти,  доктора філологічних наук, заслуженого діяча мистецтв  України з нагоди  його 70-річного ювілею.
Завдяки невтомній праці Івана Васильовича, зібрано і видано цілий ряд книжок народнопоетичної творчості. Його численні книжки – це серйозні дослідження у різних напрямах, зокрема з фольклору, літературознавства, бібліографії, етнографії, мистецтвознавства.

14 квітня 2011 року учні ВПУ №34 Володимир Унгурян та Володимир Попович успішно виступили на обласному конкурсі фахової майстерності з професії слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Їм не було рівних, як в змаганні з теоретичного, так і практичного турів. За рішенням журі друге місце зайняв Володимир Попович, а перше-Володимир Унгурян. Разом зі своїми вихованцями цей успіх розділив і майстер виробничого навчання С.С. Богдан.

Вже стало традицією в училищі проводити місячник благоустрою  та озеленення території. І в цьому році його оголошено з 15 березня по 15 квітня. А восьмого квітня проведено загальноучилищний суботник. З великим ентузіазмом учні під керівництвом майстрів виробничого навчання взялися до виконання поставленого завдання. Тільки в цей день було висаджено 56 берізок, 40 фруктових дерев, прибрано територію загальною площею 3 га. А взагалі  протягом місяця  висаджено 210 саджанців, проведено благоустрій та озеленення на 8 га території училища.. Найкраще працювали на своїх ділянках учні груп ТМ-21, СЛ-21, СК-21, ТМ-32, Б-11, Б-21, ЕЛ-11.

05 квітня у ВПУ №34 відбулося обласне засідання методкомісії методистів ПТНЗ під керівництвом заступника директора НМЦ ПТО Слюсарєвої О.В. У приміщенні бібліотеки обговорювалися питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес.
Викладач спецдисциплін Пилип М.М. розповів про теоретичні аспекти ІКТ в освіті. Методист Луканинець В.В та заступник директора з НР Доманич М.П. поділилися досвідом упровадження ІКТ у діяльність навчального закладу. Всіх присутніх зацікавили змістовні презентації з вищезгаданої теми. Учасники зібрання пройшли навчальний тренінг з удосконалення навиків  роботи на ПК, а саме: роботи з електронною поштою, створення презентацій з використанням мережі Internet  та випуску інформаційного буклету. Практичне заняття провів майстер виробничого навчання Брич І.Д. 

Березень

29  березня в нашому училищі відбулося засідання обласної секції педпрацівників будівельного напрямку на тему: «Особливості комплексно-методичного забезпечення будівельних професій у ринкових умовах». Викладачі та майстри виробничого навчання з семи училищ області під керівництвом керівника секції М.О.Волощука та куратора Т.Л.Савченко відвідали фрагмент відкритого уроку виробничого навчання на тему: «Застосування прийомів укладання плитки  при облицюванні стін «шов у шов» на клейовій суміші», який підготував майстер в/н Горобець І.І. Про стан комплексно-методичного забезпечення будівельних професій у ВПУ № 34 доповідали викладач спецдисциплін Шуберт А.В. та старший майстер Лупір В.І. Керівники творчих груп з професій муляр (методист Міжгірського професійного ліцею Боржавич О.І.), лицювальник-плиточник (заступник директора з НВР Хустського професійного ліцею Волощук М.О.) та маляр   (методист Свалявського  професійного будівельного ліцею Фалес Т.М.)  проаналізували роботу, проведену з підготовки комплектів інструкційно-технологічних карт.

28 березня 2011 року відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії, на якій було   розглянуто питання атестації шістнадцяти педагогічних працівників. Провівши співбесіду з кожним  та  врахувавши результати таємного голосування,  атестаційна комісія вирішила атестувати шістьох майстрів виробничого навчання,  вихователя гуртожитку, а також  порушити клопотання перед обласною атестаційною комісією про атестацію восьми викладачів та одного майстра виробничого навчання.

Нещодавно в читальному залі нашої бібліотеки відбувся круглий стіл з нагоди відзначення 130-ої річниці з дня народження Марії Підгірянки. В програмі була літературно-музична композиція на тему: «Поетеса з гір Карпатських», та виступи творчої молоді училища  (Сторожука Томаша з гр.ЕЛ-21,  Панец Аліни – СК-11, Петрашко Оксани – ОК-21, Корпош Володимира - ОК-12).
Захід організували провідний бібліотекар Телеп’янович Т.І. разом з  бібліотечною радою. Зустріч з творчою молоддю училища підготувала Густа Т.М. – голова бібліотечної ради, філолог. Для участі в круглому столі було запрошено М.А Селехман, керівника літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове» Малої академії наук при Виноградівському центрі позашкільної роботи з обдарованими дітьми, яка розповіла про ті роки,  коли поетеса жила на Закарпатті.

В передодні першого весняного свята 8 – Березня в училищі проводилася конкурсно – розважальна програма «Нумо дівчата». Свою майстерність вміння дівчата демонстрували в 10–ти нумінаціях: «Моя візитка», «Міс Інтелект», сервіровка стола, «Ми розважаємо гостей», «Міс Пантоміма», «Завяжи галстук», «Наліпи вареники», «Моє хоббі танці» та інші.Старання дівчат оцінювало настирливе журі. Найбільше балів і звання «Міс Досконалість» виборола учасниця другого курсу Вікторія Кіяк. А в тім, кожна з дівчат була кращою в тій чи іншій нумінації. Вкінці щоу всім учасникам було вручено призи.

Лютий

Вже традицією в училищі до Дня Захисника Вітчизни проводити конкурс «Нумо хлопці». Підготовка до нього почалась ще в жовтні місяці. Хлопці ходили в підшефну в/ч, щоб освоїти прийоми вільної бородьби, оволодіти майстерністювиконання команд. З хвилюванням чекали свята. І ось 21 лютого на сцену вийшли команди І і Ш курсів. Вони показували свою впраність у виконаннні команди «Увага хімічна тривога», в інтелектуальному конкурсі, конкурсі капітанів, армійському гуморі, в конкурсі «Я запрошую вас на танець» та інших. Цікавим був конкурс «Збери й розбери автомат», учасниками якого були дічата. В цьому шоу перемогу отримала команда ІІІ курсу.

Все далі відтісняє сучасна музика народну пісню. А народна пісня – то душа народу. Саме через те, напевнго, наші землячки сестри Кедик збирають і несуть молоді закарпатські народні пісні. 14 лютого, в День Святого Валентина вони побували і нашому училищі. Рідна закарпатська мова та ще й в майстерньому виконанні зачарувала всіх присутніх в залі. Більше години радувалисамодіяльні співачки вдячну пудліку. Багато пісень разом із сестрами підспівували в залі. Проводжали сестер Кедик щирими словами вдячності та бурхливими оплесками.

Як умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень.
Леся Українка
Такими словами розпочалась тематична  лінійка з нагоди 140 річниці від дня народження видатної української  поетеси знаної під псевдонімом Леся Українка (Лариса Петрівна Косач).
Інтереси Лесі Українки були дуже широкі: поезія, драматургія, проза,літературна критика, публіцистика, історія, етнографія й фольклор, музикознавство. В усіх цих різноманітних ділянках духовного життя українського народу вона стояла на рівні передових ідей свого часу.
Творчість Лесі Українки – одна з вершин вітчизняної культури й одночасно видатне явище в історії  світового письменства.
   З нагоди цього свята в училищі проводився цикл масових заходів:
- тематична лінійка «Благословенне слово, що гартує!»
(Відповідальна Т.М.Густа)
літературний календар «Ні, я жива, я буду вічно жити»
(Відповідальні бібліотекарі Т.І.Телеп’янович та С.В.Козьма)
виставка рефератів за творчістю Л.Українки
(Відповідальна Г.А.Вереш)
година поезії в групі СК-21 «На шлях я вийшла ранньою весною»
(Відповідальний  М.П.Доманич)
конкурс ілюстрацій до драми-феєрії «Лісова пісня»
(Відповідальна Н.М.Коломій). 
                                                                                                        

14 лютого  в училищі було проведено виставку-конкурс на кращу «валентинку», присвячену Дню святого Валентина. У підготовці експонатів взяли участь всі учні, які проживають в гуртожитку, під керівництвом вихователів: Губані Ж.В., Бабіля Т.В. та  Сані Ч.Б. Журі у складі заступника директора з НВР Говдій К.Ю., методиста Фегер В.Т., керівника гуртка «Умілі руки» Митровка І.Ю. та майстрів виробничого навчання визначили переможців.. Серед робіт юнаків кращими визнані слідуючі: композиція з тіста «Пара слоників» (автор - Петрик Бейло, учень групи ТМ-21); композиція з пластиліну «Освідчення» (автор – Нодь Ласло, учень групи ТМ-31); сувенір з використанням будівельних матеріалів «Подих весни» ( автор – учень групи Б-11 Боршош Іван). Призові місця серед дівчат вибороли учениця групи СК-21 Поп Сабіна з аплікацією «Паростки кохання», учениця групи ОК-11 Корчинська Василина з картиною «Лебедина вірність» та учениця групи СК-31 Нодь Кітті з м’якою іграшкою «Освідчення в коханні».

Січень

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. З нагоди цієї дати 24 січня у бібліотеці училища був проведений круглий стіл на тему: «Моя держава – моя історія», епіграфом якого були слова Липинського В.
« Ніхто нам не збудує держави,
коли ми самі її не збудуємо,
і ніхто з нас не зробить нації,
коли ми самі нацією не схочемо бути».

Захід підготували та провели: бібліотекарі – Телеп’янович Т.І., Козьма С.В.,  викладачі історії – Коболь П.П., Боршош Ю.В. та учні груп СК-11 та СЛ-21.Присутні мали можливість  ознайомитися із матеріалами  тематичної книжкової виставки.

З кожним наступним поколінням традиції святкування забуваються, відходять у минуле. Тому, щоб зберегти пам'ять про наших предків, про їхні звичаї та обряди, 17.01.2011 року у бібліотеці був проведений тематичний вечір на тему: «А що третє свято - святе Водохреща», присвячений завершенню різдвяного циклу свят.

Захід проходив надзвичайно цікаво, адже всі пригадали народні традиції святкування різдвяних свят. Учні  щедрували, посівали, колядували. Та,мабуть, ізюминкою вечора був накритий стіл із 12 пісних страв. По закінченні виховної години всі присутні куштували кутю.

Відповідальними за підготовку та проведення вечора були: Галас Т.Ю.,
Гецко М.В. - майстри в/н, бібліотекарі, учні групи СК – 31.

11-12 січня у ВПУ № 34 відбувся I етап конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії «Оператор комп’ютерного набору».Мета конкурсу: виявлення і підтримання творчої праці майстрів в/н та поширення кращого педагогічного досвіду. У конкурсі прийняли участь 11 майстрів виробничого навчання, які показали свій професіоналізм, вміння застосовувати різні форми та методи проведення занять. Журі визначило переможців конкурсу:
I місце – Дору І.І. – 100,5 балів;
II місце – Брич І.Д. – 99,5 балів;
III місце – Чейпеш В.Я. – 95 балів.

Грудень

Свято Нового року – особливе. Через те і готуються до нього всі з радісним хвилюванням. Ось і в нашому навчальному закладі останні передсвяткові дні сповнені тривоги й переживань, особливо для учнів груп електромонтерів і секретарів I-го курсу. Саме вони за підтримки старшокурсників готують святкову виставу «Ніч перед Різдвом» за мотивами М.Гоголя. Керували підготовкою вистави старші викладачі Н.Ф.Луковина, М.О.Копшарь та художній керівник Денис Муромцев. Бурними оплесками зустрічають присутні в залі учасників вистави. Розпочали вони з гостинного вітання і колядки  «Радуйся, земле», яку підхопив весь зал. Майстерну гру показали Вакула і Оксана (учень II-го курсу Віталій Бабич і учениця I-го курсу Наталка Полянська), Чорт і Солоха (учні першого курсу Павло Роспопа та Віра Локотош), Чуб (учень I-го курсу Петро Палінчак), Дяк (учень I-го курсу Ярослав Мелеш). Музичний супровід готували старшокурсники Михайло Попович, Соня і Олександра Марушки. Виставу прийшли подивитися і С.О.Міндак – ведучий спеціаліст відділу у справах дітей і молоді Виноградівської райдержадміністрації. А голова учпрофкому Роман Л.І. всім учасникам вистави вручила новорічні сюрпризи від Діда Мороза і Снігурочки.

Указом Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008  з  6 по 11 грудня 2010 року в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права.
В рамках цього тижня нашою бібліотекою спільно з Виноградівською центральною районною бібліотекою 16 грудня було проведено засідання за «круглим» столом на тему: «Інформаційні ресурси на допомогу правовій освіті».  У засіданні взяли активну участь викладачі Кобаль П.П. та Боршош Ю.В., а також учні гр. ОК-21 та гр. ТМ-21.  Провідний бібліотекар ЦРБ Меланчук Г.Й. звернула  увагу учнів на необхідність і значимість проведення в Україні Всеукраїнського тижня права. Викладачі училища ознайомили присутніх з  різними освітніми програмами у сфері захисту прав людини, спрямованих на реалізацію державної правової політики та здійснення в Україні правової реформи. Учні групи ТМ-21 Чейпеш Віталій, Ярмолюк Іван та Плакош Михайло підготували коротенький екскурс сторінками історії права.
На закінчення зав. Інтернет-центром ЦРБ  Марушка М.В. ознайомила учнів з Інтернет-ресурсами на допомогу правовій освіті взагалі і, зокрема, зупинилась  на роботі Пункту доступу громадян до офіційної інформації, який працює при ЦРБ. Провела практичні заняття  із ними, показавши, як  можна в режимі он-лайн задати питання та отримати відповідь від кваліфікованих юристів. На завершення було переглянуто науково-популярний фільм, створений завдяки Програмі сприяння Парламенту «Знайомство з судом».  Також у читальному залі бібліотеки була оформлена тематична виставка літератури, на сторінках якої  учні знайшли для себе багато цікавого та корисного матеріалу.

6 грудня в читальному залі бібліотеки був проведений  круглий стіл на тему: «ВІЛ/СНІД – крок до смерті», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Готували та проводили масовий захід бібліотекарі, викладач Капустей Ю.І., майстер в/н Шуберт А.В. та учні групи Б – 11 . Мета заходу - навчити учнів розрізняти поняття ВІЛ-інфекція; ВІЛ-позитивна людина, ознайомити із шляхами зараження інфекцією та методами запобігання захворюванню; формування культури і свідомості; виховувати в учнів відповідальність за свої вчинки та уміння висловлювати підтримку або надати реальну допомогу ВІЛ-інфікованій людині.

В бібліотеці була оформлена книжкова виставка: «Чума XX століття», демонструвалися слайди та мультфільми. Психолог училища Агій С.М. звернула увагу  на психологічні аспекти проблеми СНІДу.

Листопад
До Дня працівника сільського господарства 22 листопада учні групи слюсарів СЛ 11 під керівництвом класного керівника Шолох Ю.М. та бібліотекаря Телеп'янович Т.І. підготували та провели виховний захід-усний журнал на тему: "Хай славиться ваша праця, трударі!" На свято були запрошені голова асоціації фермерів Закарпатської області Пелешкей Юлія Іванівна, заступник начальника управління сільського господарства Виноградівської держадміністрації Яцканич Василь Михайлович. З відеозаписом змогли познайомитись глядачі місцевого телебачення, а інформацію про захід було розміщено на шпальтах газети "Новини Виноградівщини".З великим нетерпінням чекали учні училища День студента, адже готувались до нього групи ОК 21 і СК 21 від першого вересня. І ось 18 листопада хвилюючі миті перед початком свята. Біля сцени з нетерпінням чекають свого виходу капітани, щоб шляхом жеребкування дізнатися, яка команда покаже свій талант, кмітливість і дотепність першою. Бурними аплодисментами зустрічає публіка команду "Смайлики" (ок 21) а ще гучнішими оплесками і вигуками після привітання проводжали із сцени команду-суперника "Малята" (ск 21) в програмі КВК були: конкурс ерудитів сценки із життя училища, творчий конкурс "Ало, ми шукаємо таланти". Свято пройшло весело з молодечим запалом. З мінімальним відривом перемогла команда смайлики (ок 21). А завершилось свято веселими конкурсами та танцями на дискотеці.5 листопада завершився навчальний тренінг за програмою "Intel. Навчання для майбутнього". Педагогічні працівники ВПУ №34 та Берегівського ліцею сфери послуг успішно пройшли навчання за освітньою програмою і отримали сертифікати. 14 педагогів оволоділи новітніми інформаційно-комунікаційними технологіями і кожен з них презентував цікаві навчальні проекти, які можуть бути використані на теоретичних та практичних заняттях з різних дисциплін.

Надзвичайно цікаво 05.11.2010 р. в бібліотеці пройшла зустріч з авторами  підручників по спецтехнології для підготовки кваліфікованих робітників з професії: "електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування", викладачами Тячівського професійного ліцею М.В. Принц та В.М. Цимбалістим.  
Марія Василівна Принц розповіла учням  про сам процес  написання та випуску підручників, відповіла на численні запитання присутніх, поділилася перспективами подальшої роботи та планами на майбутнє.
Викладач спецдисциплін Скоблей Є.А. інформував про дохідливий та зрозумілий виклад матеріалу в підручниках, про можливості використання їх у навчально-виробничому процесі.
На зустрічі були присутні: методист НМЦ ПТО І.М.Мец, методисти училища  Луканинець В.В. та Фегер В.Т., майстри виробничого навчання груп електромонтерів. "Ми отримуємо с вітло і тепло від Сонця, від електрики, від  вогню, але найбільше світла і тепла ми приймаємо від людей. Ми також даруємо Вам світло і тепло своєї праці!"- такими щирими словами побажань від авторів закінчилась зустріч.

Жовтень

За традицією 28 жовтня учні та працівники училища відмічали День першокурсника. З трепетом в душі готувались новобранці до свого свята, щоб показати старшокурсникам і всьому педагогічному колективу свої таланти, вміння. Пісні танці, сценки, гуморески-далеко не весь перелік жанрів, у яких проявляли свої вміння першокурсники. А закінчили свято дискотекою.


В бібліотеці училища постійно проходять різні масові заходи: круглі столи, виховні години, літературні вечори, зустрічі з видатними людьми району та області тощо.
25 жовтня 2010 р. тут відбулась перша презентація книжки поета-початківця  М.Лісіцькі  «Я піднімаюся з колін».  Розпочала свято невтомна просвітянка Виноградівщини  М.Селехман, яка розповіла про біографічний шлях автора. Вірші, статті зі збірки М.Лісіцькі зачитували члени бібліотечної ради. Сам автор розповів про те, як почали виходити з-під  пера його думки, як з’явилось натхнення писати. До збірки увійшли статті, що друкувались у районних та обласних виданнях.

 Гостями зустрічі були:  ілюстратор книги, відомий художник Карло Керечанин та гуморист Михайло Чухран, який прочитав декілька своїх віршів, представив слухачам свою дитячу книжечку  «Пітятко», за яку був нагороджений Почесною грамотою.
Виступали також: Говдій К.Ю.- заступник директора з ВР та Густа Т.М.- голова бібліотечної ради, викладач-філолог.
Із заключним словом виступила методист училища Фегер В.Т., яка відмітила, що зроблено вагомий внесок у скарбницю мистецтв, а в закарпатську літературу ввійшов новий талант.Для бібліотеки М.Лісіцькі подарував декілька своїх книжок.

Усім відомо – світ стрімко змінюється. І вже ні для кого не секрет, що діти стали менше читати. Книжці важко витримати конкуренцію з відеофільмами,  комп’ютерними іграми, Інтернетом. Але юній людині просто необхідне читання.
Читання – це активна пізнавальна діяльність. Вона виявляється в допитливості, прагненні дізнатись про життя людей, ознайомитись з вчинками героїв.
З метою доведення, що читання книг – це насолода і відпочинок, а також надання практичної допомоги у виборі книг для читання та пошуку їх в бібліотечному фонді  в училищі  було проведено бібліотечний урок на тему: «Одна книга тисячі людей навчає».
Учні з захопленням слухали розповідь бібліотекарів про роль книги в житті людини.  Відбулась жвава дискусія між учнями. Адже одні з них вважають, що багато книг треба читати, щоб розвивати логічне мислення, збагачувати словниковий запас. Інші вважають, що книгу можна  замінити комп’ютером.
На завершення уроку учні із задоволенням відповідали на запитання вікторини та дійшли до спільного висновку, що книга – це джерело знань, дружня бесіда, відпочинок, відповіді на безліч запитань.

Вже стало традицією в училищі проводити виставку "Золота осінь". З великим ентузіазмом і багатою фантазією готували учні свої експонати. Важко було членам журі визначати кращі роботи. Через те прийняли рішення проводити оцінювання за номінаціями: "Осіння казка", "Щедрі дари осені", "Картини з використанням природного матеріалу", "Ікебани". В першій номінації найкращою була робота Балаж Єви (СК-11) "Чекай мене" (Баба Яга на вінику з природного матеріалу), в другій номінації переможцем став учень групи ЕЛ-11 Гедьї Іштван з композицією "Щедрий город", дуже актуальною була композиція Фончікі Агнетти (гр. Буд-11) "Плач природи". Увагу всіх членів журі привернула картина "Осінній дуб" (автор Грига Іван ТМ-11). Малюнок виконано з використанням природного матеріалу. Серед ікебан перше місце виборола учениця групи ОК-31 Цалан Марина з композицією "Рози на вічність"1 жовтня наш педагогічний колектив відмічав своє професійне свято-День працівника освіти. Цей день розпочався незвично: святкова лінійка, яку проводили члени учнівського самоврядування, вітання, феєрверки. За традицією уроки в цей день теж проводили учі. А після уроків голова учнівської ради Ганна Чечур запросила всіх працівників училища в актовий зал. Для своїх вчителів, наставників, майстрів учні підготували літературно-музичну композицію "Учитель-незгасна зоря". Щирі вітання в цей день були адресовані сташому майстру В.І. Лупіру, який за сумлінну працю удостоєний високої державної ногороди-нагрудного знаку "А.С. Макаренко".

Вересень
29 вересня 2010 року делегація в складі двох учнів, майстра в/н на чолі з директором училища відбула у місто Сніну. Мета поїздки-закриття Міжнародного проекту "Norway grants". Протягом чотирьох днів всі учасники Проекту підводили підсумки, доповідали про результати співпраці, ділилися планами на майбутн'є. Ректор Кошицького унівеситету у своєму виступі повідомив, що в їхньому закладі діє аналогічний проект. Виступив мер міста Сніни , який розповів про перспективи розвиитку зеленого туризму, відмітив що швидкими темпами відбувається благоустрій міста.
Всі учасники конференції мають намір в кінці жовтня укласти договір про співпрацю у рамках друго проекту, в основі якого є спортивні змагання. В недалекому майбутньому планується розробити і третій проект з будівництва, завдяки якому буде можливість відновити матеріальну базу навчальних закладів та побудувати спортивні об'єкти.

До Дня фізкультурника в нашому училищі 16 вересня було організовано спортивне свято, в якому взяли участь 245 учнів з усіх груп. У програмі заходу були слідуючі змагання для юнаків: підтягування, метання гранати, біг 100 м, крос 1000 м; для дівчат: біг 100 м, метання гранати, крос 500 м. Переможцями змагань жюрі визнало таких учнів: Гунцелізер Василь група 31 ТМ - підтягування; Гоздик Юрій група 21 ОК - метання гранати; Біланчук Василь група 21 БУД - біг 100 м; Копітань Крістіан група ТУ-1 біг 1000 м; Бігорій Ліліана група 21 СК - метання гранати; Ольшанська Аделла група 31 СК - біг 100 м; Цалан марина група 31 ОК - біг 500 м. Всіх їх нагороджено грамотами та цінними подарунками.

Перше вересня не визначено червоним в календарі, але воно не оминає жодну сім'ю, жоден навчальний заклад. Перший дзвоник пролунав і в нашому училищі. В наш колектив прийшло нове поповнення-300 учнів вперше переступило поріг ВПУ №34. Щирі вітання в їх адресу звучали від директора Гнатківського В.П., учнів другого та третього курсів. А після урочистої лінійки в актовому залі для новобранців перший урок на тему "Всі професії хороші-та моя найкраща" провела викладач Шолох Ю.М.

Липень

У серпні завершився всеукраїнський етап Конкурсу "Роль бібліотеки ПТНЗ у формуванні професійної компетентності робітничих кадрів". В ньому взяла участь краща робота І-го етапу в номінації - бібліотекар ПТНЗ на тему "Формування кодексу професійної культури робітничої професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування"", яка була визнана переможцем Всеукраїнського конкурсу-огляду. Колектив авторів у складі: Телеп'янович Т.І. - провідного бібліотекаря, Фегер В.Т. - методиста училища, Козьми С.В.- бібліотекаря, Шкопитко В.В. - майстра в/н та Палюх К.В. - майстра в/н, було нагороджено Дипломом І - го ступеня Міністерства освіти і науки України та Інституту Інноваційних технологій і змісту освіти.

Червень

З 15 по 26 червня в училищі проходять іспити у рамках державної підсумкової атестації у групах ІІ курсу. Учні екзаменуються з математики, української мови і літератури (переказ), а також проходять атестацію за професійним спрямуванням: гр. Будівельників-хімія, групи Комп'ютерних дисциплін-інформатика, групи Слюсарів та Трактористів машиністів з фізики. Оскільки результати підсумкової атестації впливатимуть на середній бал атестата про повну середню освіту-ставлення до них вимагає особливої відповідальності. Бажаємо Всім учасникам атестації якісно підготуватись і вдало скласти іспити.Дружба між колективами ВПУ №34 м.Виноградів та професійною школою м.Сніна (Словакія) зав'язалась ще в 80-ті роки ХХ століття. А в цьому навчальному році вперше розроблено Проект співпраці за програмою "Зелений туризм" до якого ввійшло і наше училище. Згідно Проекту з 14 по 18 червня група із числа педпрацівників та учнів (27 чоловік) здійснила поїздку в Сніну. В програмі поїздки були туристичні походи на гору Вігорлат, до Снінського каменю, Морського ока, поїздка до водоймища Старіна, на Медову бабу, екскурсії в Михайловці, Гуменне. Ми мали можливість ознайомитись та обмінятись досвідом роботи із педпрацівниками та учнівським колективом. Цікаво пройшли спортивні змагання між учнями нашого училища, учнями Снінського училища та Снінської школи-інтернату. Поїздка принесла всім велике задоволення і безліч неповторних вражень.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
© 2010-2019 ВПУ №34 м.Виноградів