Новини

Тиждень рідної мови

В рамках Тижня рідної мови викладачі Вереш Г.А та Густа Т.М. провели  поетичну мозаїку «До рідного слова торкаюсь душею». Учнівська молодь взяла  участь у конкурсі читців: декламували вірші відомих українських поетів, розповіли улюблені вірші про мову, про Україну. Оберігати, плекати та звеличувати українську мову закликали учні рядками поезій про мову відомих українських поетів Т. Шевченка, Л. Українки, В. Сосюри, О. Олеся,  Л. Костенко та ін.

Тиждень Української мови

24 лютого 2021 року в рамках тижня Української мови викладачкою англійської мови Кикиною М.О. і учнями групи ТМ-21 , а саме Певсе К., Шворцом С. і Сурдюком Ю., було проведено радіо лінійку. Учні розповідали цікаві факти про мову, зачитували прислів’я і приказки, а також уривки віршів Рильського М.Ф. та Сосюри В.М.

Вивчайте, любіть свою мову,
як світлу Вітчизну любіть,
як стягів красу малинову,
як рідного неба блакить.
Нехай в твоїм серці любові
не згасне священний вогонь,
як вперше промовлене слово
на мові народу свого.

Володимир Сосюра

Міжнародний день рідної мови

“Рідна мова дорога людині, як саме життя” – говорить народна мудрість. Для шанувальників рідної мови у бібліотеці оформлено перегляд літератури “Є мова – є майбутнє”, на якій представлені книги про українську мову, літературу з граматики, крилаті вислови, поезію.

Виховний захід “Її Величність – Мова”

22 лютого 2021 року в рамках проведення Тижня української мови класним керівником групи ОБ-31 та учнями групи проведено виховний захід до Дня рідної мови. Метою заходу було виховання любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій; формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу, прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу.

Тиждень рідної мови

Вчора весь світ святкував Міжнародний день рідної мови. Вітаємо всіх і закликаємо любити та берегти рідне слово, шанувати і  розумно  збагачувати.

Мово рідна, живи в ріднім домі.
Крізь зболений час і духовні руїни
Вертайсь, рідна мово,
У серце народу,
У душу Вкраїни…

В училищі розпочався Тиждень рідної мови. Пропонуємо вашій увазі відеозвернення  «Говорімо українською».

Конкурс «Змагаймось за нове життя»

В рамках конкурсу «Змагаймось за нове життя», присвяченого Лесі Українці, викладачі та учні училища підготували й провели челендж на краще читання віршів української поетеси. Тут зібрані найкращі вірші, у яких оспівано і кохання, і Батьківщину, і незламну силу духу, і природу. Конкурс проведено з метою долучення підростаючого покоління до збереження культурної спадщини українського народу шляхом вивчення та дослідження історії рідного краю, виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

Тиждень військово-патріотичного виховання

З 15 по 19 лютого 2021 року у закладі освіти проведено Тиждень військово-патріотичного виховання, в рамках якого викладачі фізкультури, предмету «Захист України» та вихователі гуртожитку провели заходи, а саме:

  • Перегляд мультимедійної презентації та відеофільмів на тему: «Воїни АТО – захисники України» ;
  • Тематичні виховні години;
  • Змагання з волейболу між командами здобувачів освіти другого та третього курсів;
  • Змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки між здобувачами освіти;
  • Виховна година, присвячена 32 річниці виведення військ з Афганістану (для учнів, що проживають у гуртожитку);
  • Виставка кращих творчих робіт здобувачів освіти та педагогів на військово-патріотичну тему;
  • Індивідуальні бесіди із здобувачами освіти з питань підготовки до служби в ЗСУ;
  • Відкритий урок з предмету «Захист Вітчизни» на тему «Основи військової топографії»;
  • Засідання методичної комісії з обговоренням проведених заходів та презентацією творчих звітів педагогів, які атестуються у 2021 році.

Виховна година до Дня Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2021 Проведено виховну годину до Дня героїв небесної сотні та вшанування річниці бойових дій при Дебальцеві . Класний керівник групи ТМ-31 Сугай В. В. та здобувачі освіти училища вшанували героїв Небесної сотні, захисників Дебальцева та загиблих випускників училища, які захищали незалежність нашої Батьківщини.

Експрес-інформація “Вони увійшли у безсмертя”

18 лютого 2021 року у бібліотеці підготовлено експрес-інформацію “Вони увійшли у безсмертя” присвячена Дню Героїв Небесної Сотні. Це пам’ятна дата, яку продиктувала сама історія, яку українці вибороли патріотизмом, прагненням до свободи, прагненням жити гідно на своїй землі.

32 річниця виведення військ з Афганістану

16 лютого 2021 До Дня вшанування учасників бойових дій в інших державах та 32 річниці виведення військ з Афганістану вихователем гуртожитку Ч. Б. Сані проведено годину спілкування на тему “Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…”