З давніх-давен людина прагнула створити затишну та комфортну оселю. А саме правильно підібрати планування будинку, естетично оздобити приміщення, його стіни і стелю. Роботи, що пов’язані з опорядженням будинків називають штукатурними, лицювальними та малярними.

За допомогою даних робіт можна створити вишукані інтер’єри та фасади . Застосування різноманітних сучасних матеріалів дозволяє захистити будівлі від атмосферних та механічних ушкоджень, вирівняти поверхні, покращити санітарні і теплотехнічні умови, надати форму і фактуру, сприяти довговічності споруд, архітектурно-декоративної привабливості та вираженості. Величезний асортимент будівельних матеріалів, що прийшов на зміну традиційному, потребує від фахівців зовсім іншого рівня знань та професійних навичок.
З метою підвищення конкурентоспроможності фахівців на ринку праці в 1993 році у Вищому професійному училищі № 34 м. Виноградів була започаткована спеціальність будівельника, де можна здобути одразу три суміжні професії: штукатура, лицювальника-плиточника, маляра.

Всі вони потребують від робітника таких якостей:

  • гарного окоміру;
  • координації рухів;
  • художнього смаку;
  • уважності, акуратності;
  • високої чутливості пальців рук;
  • добре розвинений вестибулярний апарат.

Для успішного опанування професіями майбутні учні училища повинні мати ґрунтовні знання із загальноосвітніх дисциплін в обсязі програми середньої школи: фізики, хімії, математики, креслення, трудового навчання та мати добру фізичну підготовку.

Здобути професію у нашому училищі Вам допоможуть висококваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання:

  • Шуберт А. В. – викладач спецдисциплін;
  • Лендєл Т. В. – викладач спецдисциплін;
  • Горобець І. І., Сасин І. І., Товт В. С., Горьова І. С. – майстри виробничого навчання та інші викладачі загальноосвітніх та спецдисциплін.

До Ваших послуг завжди готові спеціальні оздоблені навчальні кабінети та майстерні. Навчальний процес складається з виробничої та теоретичної підготовки.

Професійно-технічний цикл навчання включає в себе вивчення таких предметів:

  • матеріалознавство;
  • спецтехнологія;
  • будівельне креслення;
  • основи ринкової економіки;
  • охорона праці та виробнича санітарія.

На виробниче навчання за три роки відводиться близько 70% навчального часу. Воно ведеться таким чином, щоб учень оволодів окремими пробними прийомами і операціями, які потім засвоюються під час виконання комплексу нескладних робіт. Коли учень засвоює ці методи, його допускають до виконання складніших операцій.

На заняттях поряд із традиційними вивчаються також сучасні технології оздоблення, використовуються сухі суміші, клеї, фарби, нові механізовані інструменти, різноманітні пристосування.

Кожного року спільними силами учнів та майстрів в\н виконуються різні види ремонтних робіт. Саме їх заслуга, що навчальні кабінети та адміністративні приміщення набувають нового вигляду, житлові кімнати та блоки гуртожитку стають дедалі затишними. Завдяки амбітності та хорошому естетичному смаку учнів та майстрів, сприянню дирекції у будівельних роботах використовуються сучасні матеріали: штукатурка «короїд», керамічна плитка на клеючих сумішах, гіпсокартон, різні види ламберії, ламінат, ліпні деталі, декоративні шпаклівки, емульсії.

Молоді спеціалісти, які закінчують наше училище озброєні ґрунтовними теоретичними знаннями і мають розвинені професійні уміння і навички.
За період існування професії в училищі здобуло дипломи більше 200 чоловік. У 2007 році Іллейш Оттіло отримав диплом з відзнакою. Практично кожен рік учні випускних груп беруть участь у професійних конкурсах, де займають призові місця. Так у 2004 році Бадида Юрій став найкращим штукатуром серед учнів ПТНЗ. Він представляв Закарпатську область на Всеукраїнському конкурсі, який проводився у м. Сарни Рівненської області. У 2006 та 2008 році наші випускники Попович Михайло та Голяк Валентин зайняли другий щабель у конкурсі плиточників серед учнів ПТНЗ області.

Після закінчення училища дипломовані фахівці продовжують навчання у вищих навчальних закладах, займають керівні посади, відкривають власні підприємства, працюють за кордоном.

Кращі учні з професії