Багато хто думає, що професія зварювальника з’явилася недавно. Та це далеко не так. Історія виникнення зварювання своїм корінням сягає глибини віків. Люди споконвіку прагнули отримати міцні, легкі та надійні нероз’ємні з’єднання виробів із металу. А ще більша необхідність у нашій професії виникла у зразку з розвитком машинобудування, ракетобудування, атомної техніки. Сучасні технології, розвиток  науково-технічного прогресу сприяє і розвитку зварювальної справи. Варто згадати лише знаменитий міст Патона на Дніпрі, нафто і газопроводи. Прокладені на дні річок та водоймищ. Багато сучасних конструкцій вдалось створити більш технологічними і набагато покращити їх експлуатаційні характеристики тільки завдяки використанню зварювання.
В наш час зварювання є перспективним технологічним процесом, значення якого буде зростати з розширенням використання спеціальних сплавів. Розробляються і будуть розроблятися нові види зварювання, засоби механізації та автоматизації цього технологічного процесу. Ця професія користується великим попитом на ринку праці. Важко назвати галузь, де б не застосовувалось зварювання. В наш час неможливо уявити будівельно-монтажні роботи без зварювання. При цьому зварювальні роботи часто виконують у важкодоступних місцях, на висоті, в польових умовах, в місцях, віддалених від силових електромереж. В цих умовах основним способом зварювання є ручне дугове зварювання, а основним обладнанням – зварювальні апарати інструмент зварювальника. 
А якщо необхідно розділити метал, то для цього використовують кисневу різку. З допомогою зварювання з’єднують чорні метали, нержавіючі або леговані їх сплави, скло, пластмаси.
Широке розповсюдження отримало зварювання плавленням, тиском, контактне зварювання. Стальні конструкції замінюють кольоровими металами і також їх зварюють. Праця зварювальника в основному ручна, індивідуальна. Спеціаліст цієї професії сам обслуговує апаратуру, готує її до робочого процесу, сам лагодить неполадки, слідкує за технічним станом апаратури. Постійного місця роботи у зварювальника немає. Їх робочі місця знаходяться там де в даний момент необхідні газо та електрозварювальні роботи. Бо від міцності зварювального шва багато в чому залежить використання та надійність виробу в цілому. Факторів, що впливають на якість зварювання дуже багато, тому від досвіду і майстерності зварювальників залежить  якість виконаної роботи.
Разом з тим це романтична і суто чоловіча професія. В ній потрібні сильні руки, ясний розум, швидкість реакції, точна координація рухів, добра пам'ять, зібраність і відповідальність. Важливими рисами людей цієї професії є врівноваженість, увага, акуратність, аналітичний склад розуму, конструктивно - творче мислення.  
Так як зварювальники виконують свою роботу як в закритих так і у відкритих приміщеннях, і в дощ, і в холод, і в спеку, то люди цієї професії повинні мати міцне здоров’я, нерви та витримку. Враховуючи специфіку роботи, зварювальники користуються відповідними пільгами як при оплаті праці так і в додатковому та спеціальному харчуванні.
Зі школи майбутні зварювальники повинні дружити з фізикою, математикою, хімією, кресленням. Їм необхідно знати «ази» першої медичної допомоги, щоб вміти надати її при необхідності потерпілим від опіків та отруєння шкідливими газами.
Професія зварювальника об’єднує в собі кращі риси рятувальників і медиків, інженерів і спортсменів. Це завжди необхідна і затребувала професія. І в даний час і в майбутньому вона є і буде перспективною, популярною і високооплачуваною на ринку праці.  
Тож , якщо ви вирішили обрати саме цю професію – звертайтесь у наш навчальний зуклад.
З 1989 року в училищі здійснюється професійна підготовка кваліфікованих електрогазозварників. За цей період училище підготувало близько 600 зварників .
Навчання відбувається у два етапи. По закінченні першого етапу, навчання учні отримують 2 розряд. Пройшовши другий етап навчання учні мають можливість отримати 3 розряд.
Випускники училища, які отримали 3 розряд вміють і знають зварювати в нижньому, горизонтальному та вертикальному положенні, знають будову електро та газозварювального обладнання, основні властивості зварюваного металу, правила підготовки деталей до зварювання, вміють  вибирати режими зварювання та основні технологічні прийоми зварювання деталей зі сталі, кольорових металів та чавуну.
Цього вас навчатимуть на уроках теоретичного курсу досвідчені викладачі Лендєл Т. В., Скоблей Є.А., Зихор І. Ю.  Уроки виробничого навчання проходитимуть у майстерні  де обладнано 8 постів для електрозварювання та 6 газозварювальних постів. Допомагають учням набувати практичних навичок  майстри виробничого навчання Герег В. П. та Баник Ю. Ю.

© 2010-2019 ВПУ №34 м.Виноградів