Відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 року №153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» (зі змінами), проект технічної допомоги Європейського Союзу HUSKROUA /0901/036/ в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 успішно реалізується.

Правовою основою для реалізації даного проекту стали «Угода про фінансування Спільної операційної програми прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2007-2013рр. від 11.02.2010р.», Рамкова Угода між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств від 12.12.2006 року (ратифікована із заявою Української сторони Законом України від 03.09.2008 р/ №360-VI.

Авторами даного проекту стали Вище професійне училище №34 м. Виноградів та Stredna odborna skola в м. Сніна Словаччини. Проектом передбачено проведення курсів з футболу, волейболу, флорболу, гірськолижного спорту, скейтингу та плавання для вчителів професійно-технічних навчальних закладів обох країн.

Метою проекту є посилення і поглиблення соціально-економічної співпраці між прикордонними регіонами шляхом реалізації нових заходів транскордонного обміну як для покращення навчального процесу, так форм і методів навчання учнів.

Донором проекту виступає Європейський Союз через Спільний орган управління спільної операційної програми прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина – Румунія – Україна» 2007-2013 рр., представлений Національним агентством розвитку Угорщини.

Бенефіціаром проекту є Закарпатська обласна державна адміністрація. За рішенням національного агентства розвитку Угорщини термін виконання проекту становить 18 місяців в період з 15 січня 2011року по 15 липня 2012 року.

Проект успішно пройшов державну реєстрацію в департаменті міжнародної технічної допомоги та співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями Міністерства економіки України.

Відповідно до кліматичних умов було прийнято рішення на проведення курсів із зимових видів спорту в період з 27 січня 2012 року по 05 лютого 2012 року у Словаччині.

На запрошення словацької сторони, за погодженням з Міністерством освіти і науки молоді та спорту України, до складу української делегації ввійшли начальник управління освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністраціїї М.А.Мотильчак, завідувач сектора профтехосвіти О.С.Довганич, директори професійно-технічних навчальних закладів області, педагогічні працівники ВПУ№34 м. Виноградів.

Таке рішення зумовлене виконанням Угоди між Закарпатською обласною державною адміністрацією і Пряшівським самоуправним округом Словаччини. Воно стало ще однією складовою частиною поглиблення прикордонного співробітництва, що повністю відповідає цілям та меті проекту. На зустрічі, що відбулась в Будинку Уряду Пряшівського округу, її учасники обговорили питання організації професійного навчання учнів, соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, пошуку шляхів вирішення проблем в освітній галузі, налагодженню українсько-словацького співробітництва у галузі освіти та науки. Керівники органів освіти двох областей високо оцінили роботу по співпраці та обміну досвідом навчальних закладів двох країн та домовились підписати відповідний Меморандум 20 березня 2012 року.

На завершення зустрічі українська делегація мала змогу побувати в кількох навчальних закладах Словаччини, ознайомитись з їхньою матеріально-технічною базою, домовитись про продовження активної співпраці. Яскравого забарвлення зустрічам додала екскурсія в Татри.

Проведення курсів складалось з теоретичної та практичної частин. Теоретичні заняття проводились з використанням відеоматеріалів про методологію катання на лижах, ковзанах, плаванню. Частина лекцій була присвячена наданню першої медичної допомоги.

Практична реалізація курсу з зимових видів спорту проводилась в лижному парку «Хлмець» біля Гуменного та льодовому катку поблизу міста Міхаловці. Уроки з плавання проходили в басейні бази відпочинку на Земплінській Шіраві.

По закінченню курсів його учасники отримали міжнародні сертифікати на право проведення занять по сучасним методикам. Було зроблено перший вагомий крок в покращення якості навчального процесу в сферах фізичного виховання та збереження здоров’я учнів.

Другий етап грантового проекту технічної допомоги Європейського Союзу “Люди людям” в рамках Програми прикордонного співробітництва відбувся на базі Вищого професійного училища №34 міста Виноградів та санаторію „Орлине гніздо” з 4 по 13 травня 2012 року. У ньому взяли участь по 20 учасників зі словацької та української сторін. До складу груп входили керівники навчальних закладів професійно-технічної освіти, викладачі та майстри виробничого навчання. Спортивний інвентар, знаряддя та екіпіровку команд забезпечили наші словацькі партнери згідно умов проекту.
В актовій залі училища учасники ознайомилися з положенням та умовами проведення “Курсів з футболу, волейболу та флорболу…”, з діяльністю та перспективами розвитку нашого навчального закладу. Гості були вражені концертною програмою, яку презентували учні училища. Інструктори з різних видів спорту проводили теоретичні та практичні заняття з врахуванням індивідуальних особливостей кожного учасника. На футбольному полі та в спортивному залі точилися справжні баталії, але всі ці дійства відбувалися в атмосфері доброзичливості, взаємоповаги та гумору. Справжнім відкриттям проекту стало навчання грі флорбол – хокею з м’ячем в залі. До цього жоден з учасників курсів не мав навиків цієї гри, яка стає все більш популярною у світі.

Перемоги, поразки, спортивний азарт і незначні травми відходили на задній план після проведення екскурсій до історичних пам’яток нашого краю. В рамках ознайомлення з культурною спадщиною і природною красою мальовничого Закарпаття гості побували в заповідному масиві ”Долина нарцисів”, відвідали виставку народних умільців Виноградівщини та замок ”Канків”.

Після проведення курсів та здачі іспитів всім учасникам було вручено сертифікати. У подібних проектів – велике майбутнє. Один із них завершився на теренах Закарпаття, але співпраця навчальним закладом Stredna odborna skola м. Сніни продовжується.