17 травня 2019 року.
18 травня міжнародна світова музейна спільнота відзначає день музеїв, підкреслюючи цим, що музейні заклади є одним із найважливіших інструментів культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. Бібліотекарями у фойє учбового корпусу проведена віртуальна екскурсія по найцікавіших музеях Закарпаття та України.

Поспіль наша бібліотека проводить Тиждень до Всесвітнього дня книги та авторського права. Було організовано цикл заходів:
22 квітня 2019 року розпочався Тиждень книги проведенням у бібліотеці бібліотечного уроку "Що ти знаєш про книгу?", який проходив у формі ігрового уроку-практикуму. Змагались команди групи ОБ-11 та ОБ-21. Учні відповідали на запитання по історії створення книги , розгадували анаграми "З чого складається книга?", складали прислів’я з розсипаних слів, розшифровували вислів про книгу на лабіринт-картках, розв’язували задачі бібліотечного спрямування, тощо. Активно долучилися до гри і вболівальники.
Члени журі визначили переможців гри - команду групи ОКА-11 і нагородили їх солодкими призами.
Для відвідувачів бібліотеки представлена книжкова виставка "Відкрита книга".

23 квітня 2019 р.
- Проведено відео вернісаж "Книги-ювіляри 2019 року";
- оформлено рекомендаційний список літератури "Письменники-ювіляри 2019 року";
- випущено експрес - інформацію "З чого починалась книжка".
24 квітня 2019р. Проведено бібліоподорож "Писемні пам’ятники України".
25 квітня 2019 р. Минає 33 рік з часу Чорнобильської трагедії, яка стала пересторогою й тривогою для всього живого, для нинішніх і прийдешніх поколінь. Сумним роковинам Чорнобильської катастрофи була присвячена книжкова виставка-спогад "Час минув, а біль залишився".
26 квітня 2019р. В день пам’яті Чорнобильської трагедії в бібліотеці проведено круглий стіл "Художнє слово пам'ять береже". Через твори українських письменників ведучі (члени бібліотечної ради) донесли інформацію про події в епіцентрі та навколо Чорнобиля, причини та наслідки аварії, про героїзм людей під час ліквідації її наслідків, про стан Чорнобиля на сьогодні. Неабиякий інтерес та зацікавлення в присутніх на заході викликали перегляд уривків із кінофільмів: "Аврора", "У суботу", "Земля забуття". Захід закінчився вшануванням пам’яті загиблих хвилиною мовчання.


19 березня 2019 року. Сучасна епоха - це епоха бурхливого розвитку науки і техніки, у зв’язку з чим екологічні проблеми набули глобальних розмірів. Найбільшою небезпекою для людства і всього живого на планеті є зникнення питної води. З другої половини ХХ - початку ХХІ Земля щодалі, то більш стає планетою Спраги.

22 березня вся Планета святкує Всесвітній день води, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. З метою виховання екологічно свідомого мислення та привернення уваги учнів до проблем, які пов’язані із забрудненням водних ресурсів, у бібліотеці проведено екологічний екскурс "Хай вічно струмує чиста вода".
В ході заходу йшла розмова про значення води з давнини і до сьогодення: розглядались хімічні та фізичні властивості води ; ознайомлювались з її загадковою,чудодійною силою, феноменом структурної пам’яті; дізнались про живу воду джерел та лікувальними мінеральними водами Закарпаття. Особливо розглядалось питання екології рідного краю.
Екскурс супроводжувався відео кліпами та відеофільмами.

14 березня 2019 року. До 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України приурочено книжкову виставку "Живе Карпатська Україна!".
У виставці, яку підготували бібліотекарі, представлена література, яка знайомить з історією краю від 1918-1919 років, коли закарпатські русини здійснили першу спробу об’єднатися з українцями по іншій бік Карпат у складі Української Народної Республіки зі столицею у Києві - до кривавих подій на Красному полі 15 березня 1939 року та спроб зберегти пам’ять про ті події. Матеріали допоможуть користувачам зрозуміти унікальну історичну роль, яку відіграла Карпатська Україна в історії нашої держави та Європи загалом.

11 березня 2019 року. З нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження національного героя і символу України Тараса Шевченка в бібліотеці проведено цикл заходів:
- поповнено постійно діючу книжкову виставку: "Тарас Шевченко - поет,борець, людина";
- оформлено експрес-інформацію: "Найвідоміші рядки з віршів Кобзаря";
- проведено віртуальну подорож: "Пам’ятники Т.Шевченко."

18 лютого 2019.
Напередодні відзначення Міжнародного дня рідної мови у бібліотеку училища завітав наш земляк, великий патріот, поет Василь Кляп. Він презентував чергову - шосту збірку поезій ,, Кохання - це поезія’’.
Густа Т.М., викладач української мови, відкрила зустріч словами про значення рідної мови для кожної людини, закликала любити і плекати її та ознайомила присутніх з планом заходів, які будуть проводитися протягом тижня.
Учні групи ОБ-11: Свирида В., Довжанин Е., Лендєл М., Попович В. (члени бібліотечної ради) читали вірші поета, в яких згадується історичне минуле (,,Княгиня Ольга’’), прославляється держава і її народ (,,Я вірю в тебе,Україно’’, ,,Українка’’), оспівується мужність героїв АТО (,,Ковач-герой’’), замальовується краса природи рідного краю (,,Осіння пора’’), щире кохання (,,Так,маю я крила’’). Присутні переглянули відеокліп ,,Україна починається з тебе’’. Свої власні вірші ,,Нікому я не мушу’’, ,,Мама’’, ,,Стан душі’’, ,,Сон’’ прочитав учень групи ТУ-ОП Кемаль Гриценко.
Василь Павлович розповів про свій життєвий шлях, продекламував декілька своїх віршів: ,,Україна - велика держава’’, ,,Коли ж закінчиться війна?’’, ,,Свято виноробів’’ та інші. Поет відповів на запитання учнів:
- Коли Ви почали писати?
- Коли приходить натхнення?
- Хто є Вашою музою?
- Хто допомагає Вам видавати збірки?
- Які у Вас плани на майбутнє?
Наприкінці зустрічі Василь Кляп подарував свою збірку бібліотеці навчального закладу та юному поету - Гриценко Кемалю.

8 жовтня 2018. До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня в читальному залі проведено бібліографічний огляд літератури "І оживає дух козацький" та оформлено книжкову виставку "У нашім минулім і слава, і воля. У нашім минулім безсмертні діла" де представлені художні твори, які відтворюють сторінки героїчної історії українського народу, розкривають образи видатних діячів минулого, ведуть читача до розуміння далекої епохи, коли проростали перші паростки національної державності, коли козацька Україна поставала на європейському терені, як могутня держава. Минула козацька слава перегукується з сучасністю. Тому до уваги користувачів представлена також література про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських військових , бійців добровільних батальйонів. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін, захищають незалежність та державну цілісність України.

28 вересня 2018. Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої -унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це - видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський. 22 роки він був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися, любили його. Він не лише наш сучасник. Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання. Український педагог подарував нам цілісну педагогічну систему виразного гуманістичного спрямування. З цієї нагоди в бібліотеці організовано та проведено цикл заходів:
- випущено стіннівку "10 орієнтирів від Сухомлинського";
- оформлено буклет "Життєвими стежинами Сухомлинського";
- оформлено книжкову виставку "Вчитель. Майстер. Зодчий." на якій представлені роботи Сухомлинського та література про життєвий шлях педагога.
- проведено вечір-портрет "Великий Добротворець". В ході заходу учні пригадали біографію Василя Сухомлинського; прослухали пісню про видатного вчителя; переглянули відеофільм "Павлиський романтик" ;взяли активну участь у вікторині та складанні пазлів за творами видатного педагога.

24 вересня 2018. До Виноградівської районної бібліотеки завітали учні краєзнавчого гуртка "Знай, люби, бережи" ВПУ № 34. На них чекала пізнавальна екскурсія історичними сторінками бібліотеки та знайомство з її відділами, а головне, з цікавою, захоплюючою, різноманітною краєзнавчою літературою. Також було проведено анкетування "Роль і місце бібліотеки в сучасному світі".

18 травня 2018 Українська вишиванка з давніх-давен була талісманом. В орнаменті вишиванок закодовано щастя, долю, життя та волю українського народу. Бібліотекарі долучилися до святкування всеукраїнського Дня вишиванки. Учасники свята "Вишиванка - скарбниця українського народу", одягнувши вишиту сорочку, демонстрували не тільки її красу й унікальність, але й засвідчили свою приналежність до віковічної української культурної традиції. Ведучі розповіли про історію, мотиви, орнаменти вишиванок, які несуть в собі багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Присутні мали змогу переглянути ряд відеофільмів: "В Україні святкують День вишиванки", "Старовинні вишиванки - емігрантки з України", "Мотиви вишивок", "Орнаменти". Захід супроводжувався відеокліпами українських пісень: Назарій Яремчук "Вишиванка", Н.Мей "Мамина сорочка", "Пісня про рушник" на слова А.Малишка та музику П.Майбороди, Катя Бужинська "Україна - вишиванка". Інсценування вечірніх посиденьок провела керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва - Ірина Митровка.

8 травня 2018 З нагоди відзначення Міжнародного днямузеїв у читальному залі проведено віртуальну екскурсію в Український національний музей на виставку жіночих вишиваних сорочок "З музейної скрині". Вона даламожливість згадати культуру своїх прадідів та зануритись в автентичний світ традицій, аби не забувати хто ми такі та яка історія у нас за плечима.

27 квітня 2018 Унікальна скарбниця пам’яток народної архітектури Закарпаття коріннями своїми сягає у давньослов’янську і староукраїнську культурну основу. Із неповторною родзинкою нашого краю - стародавнім містом Виноградів Ви можете ознайомитись в нашому фото - дайжесті "Визначні пам’ятки Виноградівщини" завітавши у бібліотеку училища.

26 квітня 2018 у читальному залі був проведений літературний форум "Літописці чорнобильської трагедії” метою якого було нагадати про трагічну сторінку історії нашого краю - 32-гу річницю аварії на Чорнобильській АЕС, її наслідки; вшанувати учасників її ліквідації; спонукати до вболівання за минуле своєї країни, до співчуття чужому болю, людським стражданням; поглибити знання про страшну трагедію через твори українських письменників.

24-25 квітня 2018. Для відвідувачів бібліотеки представлена книжкова виставка "Майстри літературного слова”, буклет"Час читати” та експрес - інформація "Вислови видатних людей про книгу”.

 

 

 

 

23 квітня 2018 року розпочався Тиждень книги проведенням поетичного вечора "Магія поезії". Ведучі (члени бібліотечної ради) нагадали, що є не лише Інтернет, а й книги, які містять не тільки художні твори, але й поезію. Вона покликана хвилювати, давати насолоду,

 

плекати високі почуття, збагачувати духовний світ людини. Учні ознайомилися з поезією українських та зарубіжних митців. Присутні мали змогу переглянути: відеоролик "Що в нас було? ”, відео - кліпи : "Не розлюбила”, "Поезія Л.Костенко”. У експрес - вікторині "Поезія - душі перлина” взяли активну участь учні різних груп, яку провела бібліотекар Кобаль Ганна. Свій власний вірш продекламувала Довжанин Вікторія (учениця групи ОК-11), який вміщено у збірці "Магія слова” (упорядники :Телеп’янович Тетяна - завідувач бібліотеки та Густа Тетяна - викладач української мови та літератури). Далі проходив конкурс на краще читання улюбленого вірша. Голова журі Міндак Світлана - заступник директора по ВР нагородила переможців конкурсу призами.

21 лютого 2018 року. Вже давно стало доброю традицією запрошувати у бібліотеку училища письменників нашого невеличкого міста, які небайдужі до українського слова. Саме тому, 21 лютого, коли весь світ відзначає День рідної мови відбулася презентація поетичної збірки "Трикутник"наших талановитих землячок Світлани Кедик, Здени Тесличко та Валентини Костьо. Хоч різні у стилі письма, але вони об’єднані поетичним шармом. Авторки розповіли про ідею виникнення видати спільну книжку, а також запропонували присутнім поділитися власним баченням того, чому книжка має назву"Трикутник" . Під час зустрічі панувала щира і невимушена атмосфера. Авторки давали відповіді на запитання, читали свої поезії, ділились спогадами, думками, секретами власного словотворення.
Насамкінець подарували читачам у бібліотеку збірки "Трикутник", "Без гравітації".

20 лютого 2018 року. З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави; гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України в читальному залі проведено урок пам’яті "У єдності наша сила".

25 січня 2018. До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у бібліотеці училища  буде проведено ряд заходів, а саме:

 • виставка - реквієм " Голокост. Цього не можна забувати"
 • відео-урок "Жнива скорботи"
 • експрес-інформація "Голокост-болюча рана в серці"

22 січня 2018 Українці мають складну, але цікаву історію. Кожен може пишатися, що не зважаючи на усі труднощі та негаразди нація стали сильною та єдиною. У читальному залі оформлена книжкова виставка "Нам берегти тебе соборну і єдину" приурочену дню Соборності українських земель на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності.

11 грудня 2017 Під час проведення історичного екскурсу "Край овіяний легендами" бібліотекарі та учениці з групи БУД-11 - Мокар Д.,Онисько І.,Цибеленко І. , Парада В. (члени краєзнавчого гуртка) ознайомили присутніх з цікавими історичними фактами, які мали місце в далекому минулому Севлюш-Виноградова та передаються із покоління в покоління через легенди, міфи,перекази. Присутні переглянули відеофільми : "Місто Виноградів", "Чорна гора. Печера тамплієрів", відеоролик до пісні "Чорна гора не орана". На завершення заходупровеливіртуальну екскурсію "Моє рідне місто - Виноградів".

13 листопада 2017 Кожен народ має свої свята, звичаї, добрі традиції. Та чи багато хто з нас знає їх? Аби не дати порватися цьому зв'язку поколінь, нагадати те, що збереглося в недавньому минулому, щоб не забувати звичаї своїх пращурів, у читальному залі оформлено народознавчий куток та представлена розгорнута книжкова виставка "Духовна криниця українських традицій"

 1. Чим хата українська багата;
 2. Народні ремесла;
 3. Магічний кристал літературного слова.

Тут представлена не тільки література, але й предмети ужитку, творчі роботи учнів. Членами гуртка "Знай, люби, бережи" ведеться  творча та пошукова робота нових відомостей, експонатів для поповнення народознавчого кутка.

9 листопада 2017 Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Користувачам бібліотеки пропонуємо ознайомитися з книжковою виставкою "Мовний листопад", де представлено літературу та цитати видатних людей про мову.

12 жовтня 2017 14 жовтня - День захисника Вітчизни та велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці , яке символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. В цей день вшановується пам’ять всіх, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога. В бібліотеці було проведено ряд заходів, а саме:

 • оформлена тематична полиця "Могутня ріка нашої історії";
 • випущена стіннівка "Традиції Запорозької Січі";
 • проведено вечір-реквієм "Воїни світла".

29 вересня 2017 Бібліотека - це не тільки сховище літератури, це - цілий світ, відкритий кожному, хто любить книгу. Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у конференц-залі училища був проведений бібліотечний урок “Перша бібліотека Київської Русі” для учнів груп ТМ-21 та СЛ-21.
У ході уроку учні ознайомились з першими вітчизняними бібліотеками, що виникли в добу Ярослава Мудрого, переглянули відеофільми “Олександрійська бібліотека”, “Загадки бібліотеки князя Ярослава Мудрого”. Завідувач бібліотекиТ.І.Телеп’янович залучила учасників до складання словничка термінів з темиРозквіт України-Русі”, розгадування тематичних загадок, кросвордів. На завершення всі дійшли спільної згоди, що книга завжди буде займати чинне місце у житті кожної людини. 
У бібліотеці для користувачів оформлена книжкова виставкаЦікаво про різне” та буклет “Бібліотека вічна, нескінченна, безмежна”.

18 травня 2017    У неділю, 20 травня, відзначатиметься 95-річчя від дня народження Івана Чендея і 75-річчя від дня народження Петра Скунця - лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка. Своєю творчістю вони суттєво збагатили духовну скарбницю України, а для нинішніх і прийдешніх поколінь залишили життєдайну спадщину - свої твори. Книжкова виставка "Іван Чендей та Петро Скунць - велетні закарпатського письменництва" ознайомить користувачів з творчістю та громадською діяльністю письменників в літературному процесі та культурному житті нашого краю.

 

 

28 квітня 2017 Відбувся флеш-моб "Читати - це модно". 

27 квітня 2017 Зустріч з хорошою книгою завжди радісне свято. Вона супроводить нас  в житті, як чудовий порадник, як засіб пізнання, натхнення і краси. Читання - одна з найбільш важливих , потрібних і серйозних справ. У читальному залі був проведений відео вернісаж "Книги-ювіляри 2017 року"

26 квітня 2017 В світі існує дуже багато незвичайних книг. Здивував та по-новому змусив поглянути на вірних паперових друзів бібліокруїз "В країні незвичайних книг". Учні помандрували в чудову країну справжніх дизайнерських шедеврів - книг. Це була цікава подорож сторінками найкреативніших книг світу.
1986 рік… Весна… Чорнобиль…

Не можливо забути ці дати, ці слова. 26 квітня стало чорною датою не лише для українського народу, а й для всього людства. У кожній людській душі той трагічний день відізвався тривожним зойком, відчуття біди, невизначеності майбутнього. У читальному залі оформлено тематичну полицю "Чорнобиль-рана України"

25 квітня 2017.
З нагоди відзначення 120-ї річниці від дня народження нашого славного земляка, відомого українського поета, прозаїка, драматурга, публіциста, журналіста та громадського діяча Василя Степановича Ґренджі-Донського у читальному залі був проведений вечір-портрет "Великий корифей Закарпаття".

Сакалош Валерія та Копинець Леся (учні групи ОКА 11, члени бібліотечної ради) розповіли про життєвий та творчий шлях Гренджі-Донського, читали вірші поета та переглянули відео кліп "Пливе кача".

24 квітня 2017

Тиждень книги розпочався радіо рекламою, та ознайомленням учнів з розгорнутою книжковою виставкою "Відкрита книга " . Шанувальники художнього слова знайшли на виставці багато нових, цікавих, пізнавальних творів української класичної літератури і сучасних авторів.

Цього ж дня до бібліотеки ВПУ № 34 м. Виноградів завітав поет В.П.Кляп. Автор презентував свою п’яту збірку "Якби не була ти " …,яку присвятив своїй дружині. Збірка поезій складається з розділів: "Лірика " ,  "Патріотика "" , "Гумор " , "Різне ", кожен з яких має влучний епіграф. Глибокий зміст відтворено в ілюстраціях збірок.

Тростянець В. - учениця групи ОКА-21, Сакалош В. та Копинець Л. - учениці групи ОКА-11 декламували його вірші: патріотичні, про природу рідного краю, красу міст Виноградова,Ужгорода,Львова. Під час зустрічі Василю Кляпу вдалося створити теплу і дружню атмосферу. Учні груп 11 та 21-ОКА, 21-ЕЛ із захопленням слухали цікаві розповіді про життєвий шлях автора, задавали Василю Павловичу багато запитань, цікавлячись, коли він почав писати, як створив свою першу збірку, хто допомагає йому у створенні дуже влучних ілюстрацій, що надихає його писати, плани на майбутнє та інші. Наприкінці зустрічі Василь Кляп свою збірку подарував у бібліотеку.

03.04.2017
Нещодавно у читальному залі був проведений вечір - портрет "Заново відкритий лірик" з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження закарпатського поета, прозаїка А. Патруса-Карпатського . Запрошені на захід  познайомилися з  його непростою біографією, творчим кредо якого було - жити й творити  во славу рідної землі й народу свого.

20 березня 2017
Щастя дарує кожній особистості емоційну радість і наповненість, натхнення і відраду. Всі люди у світі мріють бути щасливими і намагаються досягти цієї мети. Але не всі знають як це зробити. Тож на вечорі - діалозі "Щастя, як його досягти?" спробували з’ясувати, що таке щастя; висловлювали свої думки і послухали інформацію стосовно того, як розуміють щастя різні люди і якими можуть бути його основні аспекти; заслухали легенду про щастя; переглянули відеоролики: "Що таке щастя?", "Пісня щастя", "100% щастя". Гевді Діана - учениця групи ОКА-31 продекламувала свій власний вірш "Щастя, що воно є". В ході діалогу зійшлися на думці, що наше щастя і наше життя залежить від нас самих і щасливий не той, хто все має, а той, хто радіє тому, що в нього є". Захід завершився врученням листівок-щасливок з побажаннями бути щасливими, ділитися своїм щастям з близькими, частіше посміхатися та радіти життю.

 

 

8 березня 2017
І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета. Збагнути цей феномен - складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків. Допоможе осягнути кожному велич Шевченка постійно діюча розгорнутакнижкова виставка  "Тарас Шевченко - поет", борець, людина"та плакати " Дитинство Тараса", "Шевченко - художник", " Великий Кобзар".

 

 

 

24 лютого 2017
"Пізнаймо мову" - під такою назвою у бібліотеці було проведено День української мови. Протягом дня відвідувачі мали змогу ознайомитись з рекомендаційним списком літератури "Кращої, ніж рідна, мови не буває". Видання, розміщені в списку, стануть в нагоді як учням так і викладачам нашого училища. Доторкнутися до краси та мелодійності української мови допомогла користувачам книжкова виставка "Звучи , моя мово, чарівна", на якій представлено довідкові видання та твори українських авторів. Привернула увагу учнів експрес - інформація  "Мова - це доля нашого народу і вона залежить від того, як ревно ми всі плекаємо її ", де відзначена роль рідної мови як важливого чинника культурної самобутності. Цього ж дня було проведено годину цікавої інформації "Своєї мови рідної і свого звичаю вірним серцем держіться". Ведучі (Шелепін Б., Копинець К. - учні групи ОКА-11, Тростянець В., Феєр В. - учні групи ОКА-21) розповіли про історію заснування Міжнародного дня рідної мови, шляхи становлення української мови; зачитали низку документів, які у хронологічній послідовності засвідчують свідоме нищення української мови впродовж кількох століть; повідомили факти про українську мову, які варто знати кожному. Присутні переглянути відеофільм "Історія русифікації", відеоролики "Плекаймо рідну мову", "Ми ніколи не зречемося рідної мови". Завідувач бібліотеки Тетяна Телеп’янович наголосила, що кожен народ залишає себе в мові. Якщо ворог хоче знищити народ, він знищує насамперед його мову. Любити, шанувати і плекати рідну мову - святий обов’язок кожного українця.

Пам’ятний захід розпочала завідувач бібліотеки Телеп’янович Т.І ., яка   зазначила, що 29 січня виповнюється 99 років з того часу як відбувся бій під Крутами. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг "Небесної сотні” та героїв, що гинуть у війні на сході України. Юнаки під Крутами розуміли, що загинуть, але своїм подвигом вони затримали ворога. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладення Брест-Литовського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності. Минуло майже сто років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Загибель студентів - це символ патріотизму й жертовності українського народу, його незламності духу. Ведучі - Сакалош В.,Тупиця В., Зихор Н., Шелепін Б.( учні групи ОК-11) розповіли про причини трагічної загибелі студентського куреня під Крутами та згадали поіменно студентів, які віддали свої життя за свободу і незалежність нашої держави. Під час уроку - реквієму звучали пісні про трагедію 29 січня 1918 року, декламували вірші, в яких йдеться про бій під Крутами ,а також присутнім показали відеофільми :"Недооцінений урок історії"",Бій під Крутами".В читальному залі була оформлена тематична полиця "Крути - символ національної честі." На завершення хвилиною мовчання вшанували пам’ять молодих патріотів.

10 жовтня 2016. В кожному з нас живе минуле, й ми несемо його у майбутнє. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. 14  жовтня Україна відзначає  свято Покрови, День захисника України та День українського козацтва. З цієї нагоди 10 жовтня  для учнів групи ОКА-11 проведено бібліографічний огляд літератури "Козацькими шляхами" .Присутні прослухали історію свята Покрова Пресвятої Богородиці, отримали цікаву інформацію про  гетьманів, які все своє життя присвятили боротьбі за звільнення українського народу від панування чужинців. Відвідувачам бібліотеки були запропоновані  книги про славетну історію  українського козацтва, життя та побут із тематичної полиці "Епоха козацтва в українській літературі".

30 вересня 2016. Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.

З цієї нагоди в читальному залі відбулося свято бібліотеки "Бібліотека - храм добра і знань ".Запрошені на захід учні першого та третього курсів, майстри виробничого навчання, викладачі мали змогу перенестися в історичне минуле бібліотек через веб екскурсію "Погляд крізь віки", прослухати легенду про бібліотекаря, переглянути презентацію "Сучасна бібліотека", взяти участь у вікторині "Аптека для душі" та бути свідками прийняття нових учнів у члени бібліотечної ради. Під звуки красивої мелодії їм було вручено посвідчення члена бібліотечної ради. А закінчилося свято солодкими призами та світлиною на згадку.

Бібліотекою  з нагоди відзначення двадцять  п’ятої річниці незалежності України розгорнуто книжкову виставку "Миті історії української незалежності". Книги представлені на виставці, інформують про доленосні етапи державотворення в Україні.

11 травня 2016
Жінки ... Імена багатьох з них стали загальновідомими і є символами влади, мудрості, стилю, краси, милосердя, надії. Всі жінки, про яких йшла розповідь в бібліографічному огляді "Жінки, що підкорили світ" зробили великий внесок у розвиток світу з літератури, мистецтва, політики. Представниці прекрасної статі своїм прикладом надихають і захоплюють нас.

26 квітня 2016

На завершення Тижня книги журі підвели підсумки та визначили результати конкурсів. Голова журі Фегер В.Т. вручила переможцям Марушка Г., Секереш В., Шпак В.(учні групи ОКА -21) призи.

"У мене є мрія,до неї я лину,
Або доберуся, або я загину"
В.Кляп

25 квітня в бібліотеці відбулася презентація книги "Моя мрія" Василя Кляпа, нашого земляка, патріота Виноградівщини. Збірка поезій складається з п’яти розділів:"Легенди та казки", "Лірика", "Фантазія", "Патріотика", "Різне", кожен з яких має влучний епіграф.

Запрошені на захід викладачі, майстри виробничого навчання та учні груп ОК-11, ОК-21 слухали казки та вірші автора, які читали члени бібліотечної ради з групи ОК-21 (Савко Н., Керечан  М., Секереш В., Гевді Д.) Василь Павлович продекламував декілька своїх віршів і повідомив присутнім, що вже готується до випуску наступна, п’ята збірка.

Звучали авторські поетичні рядки у виконанні творчої молоді училища (Пилип Т., Соболєва Т., Секереш В., Гевді Д.), які ввійшли до збірки "Мужніє душа, коли мрія вище зірок", упорядкованої завідувачем бібліотеки Телеп’янович Т.І.. Василь Кляп подарував збірки з автографом Пилип Таїсії та Секереш Вікторії за краще декламування його віршів. Організаторами зустрічі були бібліотекарі:

Телеп’янович Т.І., Шуба О.В. та методист - Фегер В.Т.

«Книги — морська глибина,
хто в них пірне аж до дна,
той, хоч і труду мав досить,
дивнії перла виносить».
І.Я. Франко

19 квітня в рамках Всеукраїнського тижня книги відбувся квест

"В пошуках бібліотечного скарбу".

Цього дня бібліотека перетворилась на "книжкове” місто з площами, вулицями, проспектами, де були заховані скарби - частини вислову відомого українського поета І. Франка. Участь у квесті взяли дві команди, сформовані з учнів групи ОКА-11. Вони повинні були пройти одні й ті ж "зупинки”, але рухатися різними маршрутами.

Тут на них чекали гіди з завданнями, виконавши які учасники отримували частину вислову. Кінцева мета квесту - зачитати вислів та назвати його автора.
Команди успішно дісталися фінішу. Учні, які першими знайшли бібліотечний скарб отримали солодкі призи, а всі учасники гри довели, що мають право називатися Читачами нашої бібліотеки.

18 квітня розпочато Тиждень книги .
Цього дня було проведено вечір-зустріч на тему: "Хранитель народної творчості". Учні мали змогу познайомитись з автором-упорядником  І.В.Хланта.

Іван Хланта  -  кандидат філологічних наук, фольклорист, літературознавець, бібліограф, етнограф, мистецтвознавець. Представив учням унікальні книги:  "Пісня над Карпатами" (єдина книга про закарпатський народний хор),  "Пісня над Дунаєм" (пісням понад 250р.,зібрано в Сербії), "Пісні Іршавщини", "До джерел", "Карпатський діамант". 

Видав 18 збірників казок, нещодавно вийшла книга "Казки та легенди з під Хустського замку". Читачам бібліотеки Іван Хланта подарував книги: "Пісня над Карпатами", "Покаянні та похоронні пісні"(Богородичні пісні, 36 ікон Божої Матері, колядки), "Закарпатський вертеп" (27 сценаріїв закарпатського дійства).З нагоди дня народження Івану Васильовичу Хланті вручили грамоту,  подарували пісню "Україна – це ти" у виконанні учениці ОК-31 Іванки Попович.Учні Гевді Діана, Секереш Вікторія, Кайло Ганна, Пилип Таїсія, Соболєва Тетяна продекламували свої власні вірші.


"Те, що зафіксовано в книжках, збережеться назавжди" (сл. І.В. Хланти)

14 березня 2016.

Культурна спадщина України неповторна і самобутня. Для кожної пори року, для кожного свята притаманні свої особливі традиції. Багатьма обрядовими діями супроводжується початок весни в Україні. "Надійшла весна прекрасна многоцвітна, тепла, ясна…" Найкращі слова на землі виникли, мабуть, саме тоді, коли людина була зачарована дивами природи, весною - бажаною, очікуваною гостею, яку закликали піснями-веснянками, щоб прийшла пробудити землю і оживити природу.

Перші сонячні промінчики зазирнули і до нашої бібліотеки, де було проведено етнографічну подорож "Весняні українські свята" та оформлено виставку-інсталяцію "Летіть соловейки, на рідні земельки". Книги, представлені на виставці, познайомили відвідувачів з історією виникнення писанок, технікою їх виконання на Україні та, зокрема, на Закарпатті, елементами розпису, символікою. Також презентовано вишиті за тематикою рушники та виготовлені з кераміки фігурки перших весняних пташок. Під чарівні звуки мелодії розпочалась етнографічна подорож. Присутні почули розповіді про звичаї і традиції кожного з весняних свят:

Стрітення, Сорока Святих Великомучеників, Теплого Олекси, Благовіщеня, Вербної неділі, Великодня, Святого Юрія, Святого Миколая, Вознесіння та переглянули відеоролики: "Весна - пісня природи", "Пісня про весну", "З святом весни", " Веснянка", "Ягілочка", "Спів пташиний ". Всі учні  активно відповідали на запитання сюжетної вікторини.На завершення - Кайло Ганна, учениця групи ОК-31, продекламувала свій власний вірш "Весна". Організаторами масового заходу  були бібліотекарі та майстер в/н Галас Т.Ю., а допомагали їм учні ОК-31 та члени бібліотечної Ради. Їх виступи супроводжувалися мультимедійною презентацією.

29  лютого 2016 р.  в бібліотеці була проведена слайд-конференція  на тему:
"Нітрати. Їх вплив на організм людини".Розпочала конференцію викладач хімії Луковина Н.Ф., яка наголосила, що здоров’я - це головне багатство кожної людини. Від нього залежить усе: працездатність, настрій, благополуччя.

Що ж таке нітрати? Звідки вони беруться?

Чим небезпечні?

Щоб це з’ясувати до слова запрошувались вчені: "Хімік", "Еколог", "Біолог" , "Токсиколог", "Дієтолог"

(учениці групи ОК -11,члени бібліотечної Ради:Тростянецька Вікторія, Чоло Оксана, Пилип Таісія, Соболєва Тетяна, Чейпеш Мар’яна ), які розповідали про нагромадження нітратів у рослинах та їх негативний вплив на організм людини; про вміст нітратів у продуктах харчування та заходи безпеки при потраплянні їх в організм людини; про значення нітратів у житті.

Після перегляду відеофільмів:"Нітрати", " Як знешкодити нітрати"  вчені дали ряд порад , як зберегти своє здоров’я.
Цікаво, жваво пройшла тематична гра "Нітрати".

Прослухавши конференцію прийшли  до висновку, що рівень сучасного розвитку суспільства не дозволить обходитися без нітратів, тут потрібен розумний компроміс. Тому ситуацію не треба ані драматизувати, ані нехтувати нею. Якщо ми дійсно хочемо бути здоровими, слід знати, що треба робити кожному з нас, щоб не наражатися на небезпеку.

16 лютого 2016  в читальному залі було проведено бесіду біля  виставки- реквієм  "Ви сотнею пішли на небо". присвячену вшануванню пам’яті учасників Революції гідності. Їх імена уже назавжди вкарбовані в серця українців, а пам'ять нагадуватиме про їхні відвагу, мужність і самопожертву в ім’я свободи.

08 лютого 2016 р.

 З метою розширення знань учнів про культуру спілкування, про правила поведінки, формування комунікативних навичок, навичок позитивного спілкування, виховання шанобливого ставлення один до одного і оточуючих – в групах ОКА-11 і ОКА-21 було проведено урок-диспут на тему: «Чи вміємо ми спілкуватися?».

  Члени бібліотечної ради - Товт Є. (ЕЛ-21) та Савко Н.(ОКА-21) розповіли учням про те, як спілкувалися люди в давнину, коли ще не вміли говорити; про шляхи удосконалення спілкування; про тривале та поступове перетворення неусвідомлюваних інстинктивних вигуків в осмислені звукові засоби. Учениця групи ОКА-21 Марушка Г. зачитала повчальну притчу «Шість сліпих мудреців та слон», учні проаналізувавши розповідь зробили висновки, - « не потрібно зациклюватися на своєму, а прислухатися один до одного!» Також дізналися  про особливості вербальних і невербальних засобів комунікації та переглянули відеоролик «Невербальна комунікація», почули висловлювання видатних людей про спілкування та пройшли психологічний тест: «Наскільки ви себе цінуєте?».
         На завершення психолог Сільвія Миколаївна провела з учнями психологічну гру «Вавилонська вежа», яка у результаті навчає координувати свої дії, взаємодіяти у команді та розвивати навички невербального спілкування.
Урок пройшов успішно: учні були активними,тактовними, доброзичливими та відкритими для спілкування.

26 грудня відзначатиметься 420 років від дня народження неперевершеного дипломата, мудрого державного діяча, гетьмана України — Богдана Хмельницького.
З цієї нагоди протягом місяця  пройшов цикл масових заходів:

 1. Оформлено в читальному залі перегляд літератури:" Гетьман Б.Хмельницький та його доба” де представлені книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями. Представлені видання про героїв козацької України – гетьманів, полковників, сотників, козацьких ватажків – Б. Хмельницького, І. Мазепи, П. Скоропадського, І. Сірка та ін. Ці книги дають змогу не лише дізнатись про побут та звичаї козаків, а й вловити дух складних часів української історії.
 2. Проведено бібліографічний огляд літератури :"Образ Б.Хмельницького в художній літератури" в групі ЕЛ-21. Метою якого було розширити уявлення учнів про історико - художню літературу, показати, наскільки сучасними є своїм героїчним пафосом, високим патріотичним духом, любов’ю до Вітчизни, люди, які примножували славу України в минулому.
 3.  В читальному залі була проведена презентація ексклюзивного видання "Гетьмани й козацькі отамани" . Присутні дізнались про час зародження козацтва і його активних спроб створити свою державу-республіку - час видатних особистостей і великих гетьманів. Учні групи ЕЛ-21 : Пронько В., Товт Є.,Скаканді О.( члени бібліотечної ради ) коротко розповіли про кожного із гетьманів, яких описано у виданні та особливо спинились на сторінках життєдіяльності Б.Хмельницького.
Переглядаючи відеофільм "Гра долі" присутні в читальному залі побачили людину залізної волі, мужності та характеру, досвідченого воїна і  дипломата, визначного державного діяча, одного із найосвіченіших людей свого часу. Ніхто так, як він, не зумів зрозуміти прагнення українського народу до волі, щастя і справедливості. Саме з Богданом пов'язане становлення української держави, формування української нації. Це були  перші кроки до незалежної України. 

9 листопада 2015 Кожного року в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця в Україні відзначається День української писемності та мови.  З цієї нагоди бібліотекарі підготували бібліографічний огляд літератури  "Духовний скарб нації". Адже  мова – це великий дар природи. У світі налічується близько 3 тисяч мов. В кожного народу вона своя. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова!

26 жовтня 2015 в бібліотеці пройшла  інтелектуальна  гра: "Дива України”.Змагались між собою дві команди: "Форсаж" (гр. ЕЛ-21, БУД-31),  "Воєводин." (ОК-11)


Метою пізнавального заходу було ознайомити користувачів з культурною спадщиною українського народу; показати ексклюзивні презентації семи чудес України, семи природних чудес України, семи чудес Закарпаття; розвивати естетичні смаки учнів; формувати в учнівської молоді відчуття приналежності до України, виховувати в них патріотичні почуття, пізнавальний інтерес ілюбов та повагу до рідної землі; розширювати світогляд учнів, знайомлячи їх з розмаїттям природного ландшафту, багатовіковою історією та самобутніми культурним пам’ятками України, народними звичаями, традиціями.
Гра проходила у 11 турів. Крок за кроком учасники долали конкурсні завдання. Пізнавальний захід допоміг не лише визначити переможця, а й організувати культурне дозвілля учнів, які, безперечно, отримали нові знання. Крім того, до участі у грі залучались вболівальники, які теж мали змогу проявити власну ерудицію та кмітливість, даючи відповіді на запитання, з якими не справлялися команди.
За підсумками конкурсу  журі визначили переможця. Ним стала команда "Воєводин", яка отримала грамоту переможця та солодкі призи.

22 жовтня 2015 р. у читальному залі був проведений  вечір-зустріч "Сила слова"  з поетесою Надією Любкою. Глибоке відчуття навколишнього світу, філософське сприйняття буття, закоханість у красу природи, уміння відчувати душею і серцем болі і радощі пересічної людини – все це вабить читача в поезіях Н.Любки, часом допомагає зрозуміти проблеми сучасності, сутність людського буття. Її твори сповнені щирою романтикою, любов’ю  до життя, мудрістю і спостережливістю. Поетеса  не тільки декламувала, а й проспівала декілька пісень на свої вірші: "Вечірній порт", "Буду ждати весну", "Осенняя песня".  Учасники заходу мали змогу прослухати запис пісні "Думай про мене", у виконанні автора мелодії, композитора Єлізавети Калчевої .  Учні групи ОКА-11, члени бібліотечної ради ( Тростянецька Вікторія,Соболєва Тетяна, Пилип Таісія, Чоло Оксана, Шекета Інна) декламували  вірші із трьох збірок поезій нашої землячки.. Громадський діяч Марія Конкіна-Селехман познайомила присутніх з творами закарпатських поетів, які ввійшли у літературний альманах «У мови є серце, і ім’я красиве - Україна».

8 травня 2015

"Серце болить, а розказувати треба:
Нехай бачать сини і внуки…"
Тарас Шевченко

70 років збігло відтоді, як відлунали останні постріли другої світової війни. До цієї знаменної дати у читальному залі відбулась презентація книжкової виставки "Мужність і відвага крізь покоління", до якої входять такі розділи :

I. Тих днів не змовкне слава
II. Пам’ятаємо. Вшановуємо.

Матеріали виставки нагадують про страждання й жахи воєнних років. Книги є пам’ятниками усім загиблим у роки війни, а нам, їхнім нащадкам, додають сил у боротьбі за мир, за людське благополуччя.Підготовлена для користувачів бібліотеки експрес-інформація "Хай буде пам'ять незгасима " повідомляє проте, що історія – це людська пам’ять. Вона нічого не забуває. Ні доброго, ні поганого, все в неї на обліку, все передається з віку у вік, вона застерігає, навчає бути пильними, чесними перед героями днів минулих. Під час проведення бібліографічного огляду літератури "І пам’ять про війну нам книга  оживляє" завідувач бібліотеки Телеп’янович Т.І. розповіла про героїчні сторінки руху Опору на Закарпатті в період фашистської окупації, подвиги Закарпатців  на фронтах  в складі чехословацьких військових частин, масову партизанську боротьбу,  про нелегкий шлях визволення  країни, героїзм і мужність народу в цій важкій боротьбі  та запропонувала прочитати книги відомих українських  письменників, присвячені темі війни.

27 квітня 2015 Сьогодні в бібліотеці виноградівська поетеса Світлана Кедик презентувала свою збірку «Світ Добра», яку створювала протягом  3-х років. Учні декламували вірші та висловлювали своє сприйняття поезій написаних автором, щодо любові, думки, слова, дії.

Також свої власні вірші зачитали: Кайло Г., Навроцька В. – учениці груп ОК-21;  Гевді Д., Секереш В. - учениці груп ОКА – 11. За конкурс "Знавці літератури, історії, мови, мистецтва”, який тривав протягом Тижня книги, переможців нагороджено призами.

24 квітня 2015 Цікаво пройшла Інтелектуально – розважальна гра: "В читанні - сила”між двома командами. До складу яких входили учні груп ЕЛ-11, ОКА-11 та члени бібліотечної ради. Крок за кроком учасники долали конкурсні завдання:


 1. "Ти - оратор”.
 2. "Держава та її символи”.
 3. Імпровізація "Реклама  книги”.
 4. Конкурс капітанів.
 5. "Піснірідного краю”.
 6. Домашнє завдання: "Бібліотека майбутнього”.
 7. Вікторина для вболівальників: "Хто багато читає, той багато знає”.

Метою заходу було розвивати інтелектуальні здібності, ерудицію, пам’ять учнів; вміння уважно слухати та чітко і стисло висловлюватись.
Члени журі визначили переможців гри - команду групи ОКА-11 і нагородили їх солодкими призами.

23 квітня 2015 Проведена радіо реклама: "Шлях сучасної книги” учнями групи ОКА-11, членами бібліотечної ради: Гевді Д., Керечан М., Секереш В.
Цього ж дня бібліографічний огляд :"Книжка - знання, світло і задоволення”  провели члени бібліотечної ради : Савко Н. – учениця ОКА-11 та Товт Є. – учень групи ЕЛ-11. Вірш "Любити треба світ очима книги” зачитала Гевді Д. – учениця групи ОКА-11.

22 квітня 2015 Цікавою та змістовною була інформаційна година Інформаційна година: "Лауреати загальновідомих премій і конкурсів". Учні почули інформацію про лауреатів Шевченківської премії 2014-2015 рр. та вручення їм президентом України Петром Порошенком Національної премії України імені Т. Шевченка.  Серед нагороджених закарпатець Мирослав Дочинець отримав вже другу Шевченківську премію за романи "Криничар”. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії” та "Горянин. Води Господніх русел”. Учні переглянули відео фільм "Криничар”. Оформлена книжкова виставка: "Її величність українська книга”. Проведено  віртуальну презентацію книжкової виставки : "Книги – ювіляри 2015 року" та анкетування на тему: "Книжкова виставка – предмет інтер’єру чи надійний помічник”.

21 квітня 2015 Літературний бенефіс М. Дочинця "Потрібна книга – в потрібний час”  проведений у вигляді інтерв’ю між "журналістом” - Марушка Г. (учениця групи ОКА-11, член бібліотечної ради) та "автором” – Сорока В. (учень групи ОК-21, член бібліотечної ради). Учні дізнались про життєвий і творчий шлях феномена сучасного літературного процесу М. Дочинця, його стиль писання та майбутні плани, побажання письменника читачу.

20 квітня 2015 Читання – це захопливий, пізнавальний і доступний вид діяльності. Воно дарує нам досвід інших людей, розвиває пам'ять, мислення, вчить любити, прощати, оцінювати вчинки й аналізувати дії, та головне – відкриває очі на світ, пізнання самої себе. Саме тому Тиждень книги має назву "Любити треба світ очима книги”. Тиждень книги розпочала завідувач бібліотекою Телеп’янович Т.І., яка розповіла про традиції святкування Дня книжки та авторського права, який святкують у 190 країнах світу 23 квітня. Зокрема, повідомила, що 15-ю Усесвітньою столицею книги в 2015 році стало місто Унчхон. В цей день був проведений відео урок: "Книга” – то мудрість століть”, де учні мали можливість наглядно ознайомитись з історією виникнення книги, початком книгодрукування, а Гевді Д. – учениця групи ОКА-11, член бібліотечної ради розповіла про велику шану до книжки у різні часи та значні заслуги князя Ярослава Мудрого у розмножуванні книг, створенні шкіл, бібліотеки.

23 березня 2015 2005-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій "Вода для життя" і кожного року 22 березня відзначається Всесвітній день води. З цього приводу в читальному залі  проведена літературно-екологічна година на тему: "Вода…Ти саме життя”. Вода є основою всього живого - і людей, і тварин, і рослин. Це - багатство кожної держави, тому завданням заходу було привернути увагу учнів до екологічних проблем використання чистої води. Адже на сьогодні від браку води страждають близько 700 мільйонів чоловік – це жителі 43 країн світу. На думку вчених, вже у цьому столітті, у багатьох країнах світу може з'явитися "водний голод". Учні переглянули цілий ряд відеофільмів та відеороликів, що дало змогу реально побачити критичний стан прісної води на сьогоднішній час, дізнатися про факти забруднення води та феномени її структури. Велику увагу було звернено на екологічний стан води рідного Закарпаття.  Закликали не забруднювати річки, не викидати сміття, любити і берегти природу, щоб наші нащадки не дорікали нам за бездушність.

20 лютого 2015 До Дня рідної мови завідувач бібліотеки Телеп’янович Т.І. провела бібліографічний огляд літератури: "А мова - як море",  де представила учням ряд книг, які розкривають велич та красу мови, її довгий та тернистий історичний шлях. Вона є носієм того важливого, що ми успадкували від минулих поколінь і золотим запасом душі народу, з нею виростаємо, живемо. Треба усвідомити: якщо ми хочемо бути вільним народом, а не рабами, ми повинні  любити, берегти мову й передавати її наступним поколінням.

12 лютого 2015 У бібліотеці було проведено засідання бібліотечної ради та бібліотечний урок "Періодичні видання”. Метою уроку було ознайомити учнів з періодичними виданнями, що надходять у нашу бібліотеку; наголосити на важливість читання газет та журналів не тільки для оволодіння інформацією, а й для того, щоб навчитися мислити, оцінювати дійсність. Члени бібліотечної ради ознайомились з правилами передплати періодичних видань та веденням їх обліку.

29 січня 2015 Бібліотекарі Вищого професійного училища №34 м. Виноградів взяли участь у роботі семінару-практикуму „Формування бази даних із забезпечення навчальною літературою учнів ПТНЗ”. Завідувач бібліотеки Телеп’янович Т.І. ділилася досвідом роботи з алгоритму формування бази даних щодо забезпечення навчальною літературою бібліотеки навчального закладу із загальноосвітньої та професійної підготовок, продемонструвала приклади визначення відсотку забезпеченості та потреби підручників. В рамках обласного семінару було зроблено аналіз забезпечення ПТНЗ навчальною літературою на 2014-2015 навчальний рік та навчально-методичними виданнями професійного спрямування, а також обговорено формування бази даних із забезпечення навчальною літературою учнів з використанням новітніх технологій.

17 листопада 2014

"Ці всі, що пишу я вірші,
         течуть із джерела – душі "

Таким епіграфом розпочинається третя збірка Василя Кляпа "Виноградів", яка розкриває всю велич та красу нашого славного міста. Збірка широко ілюстрована, охоплюєрізноманітні жанри: легенди, патріотику, любов, гумор. В маленьку книжечку автор зібрав всі надбання міста та навколишніх сіл, які славляться своєю історією, а також не оминув важкі часи сьогодення. Члени бібліотечної ради зачитали вірші: "Виноградів", "Я українець", "Тиса", ,,Небесна сотня"та ін.. Сам поет представив ряд поезій, які не ввійшли до збірки. Глибоко вразив присутніх вірш присвячений матері загиблого в АТО Кіш Станіслава. Учениця групи ОК-11 Гевді Діана продекламувала свій вірш "Дорогою до знань". На згадку В.Кляп подарував збірку бібліотеці.

29 вересня 2014  З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек проведено Бук-арт : нове життя старих книг. Учні мали змогу познайомитися з авторами скульптур та інсталяцій, переглянути  оригінальні проекти та неймовірні моделі книжкового мистецтва та архітектури. Кожен витвір арт-буку унікальний, створений в єдиному екземплярі. Активну учать у заході взяли учні з різних груп, які своїми руками і невгамовною фантазією виготовили та представили свої експонати.

 

За інсталяцію "Годинник" Шестак Михайло учень групи ЕЛ-21 нагороджений І місцем.

 

Сорока Василь учень групи ОК-21 за креативність  "Нове життя" нагороджений ІІ місцем.

 

За роботу в стилі оригамі "Їжачок" Товт Євген учнь групи ЕЛ-11 посів ІІІ місце.

 

Всі учасники конкурсу були нагороджені цінними призами, а їхніми ексклюзивними та оригінальними інсталяціями ще довгий час зможуть любуватися  користувачі бібліотеки.

22 вересня 2014 21 вересня проголошено Днем відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі, то ж і бібліотекарі училища провели  годину  спілкування "Право народів на мир". Учні активно відповідали на запитання: Чому люди святкують День миру? Чи всі мешканці Землі живуть добре і щасливо? Яким би ви хотіли бачити світ, і що можна зробити, щоб світ став кращим? Чи готові ви завжди допомагати один одному?...Захід завершився віршем-закликом Л. Палагняка.


Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир і замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері.
Хай буде мир. Веселі будуть діти,
Спокійними скрізь стануть всі жінки
І перестануть думати ночами,
Що десь коханий гине на війні.
Хай буде мир і замовкнуть всі гармати.
Доволі крові, сліз, нещастя й бід…
Хай відпочине змучений боями
До праці звичний чоловічий рід.
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир і замовкнуть війни злі!
Хай у міцних обіймах всі народи
Ідуть у майбуття через віки.


11 вересня 2014 Проведено годину пам’яті "Вони боролися за Україну!" вшанували 23-х закарпатських військовослужбовців, котрі загинули у боротьбі за цілісність України на буремному Сході.

 

26 травня 2014 Відбулась презентація книги "Перлини України" , яка вразила учнів маловідомими пам’ятками культури і мальовничими куточками природи, що стали символами та гордістю нашої країни.

 

 

 

30 квітня 2014 Цього року відзначається 120-річчя від дня народження одного із засновників українського кіно та видатного письменника - Олександра Довженка, 150 річчя  від дня народження  Михайла Коцюбинського  та 50 років повісті "Тіні забутих предків". Сьогодні у бібліотеці учні мали змогу познайомитися з шедевром українського кіно - фільмом Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» та його літературною першоосновою - однойменною  повістю Михайла Коцюбинського.

29 квітня 2014

2014 рік багатий на ювілейні річниці відомих українських письменників і поетів. З нагоди відзначення  ювілярів другого кварталу: Миколи Гоголя (205 років), Панаса Мирного (165 років), Романа Іваничука (85 років), Марка Черемшини (140 років) бібліотекарями була проведена літературна мандрівка на тему: "Письменники-ювіляри 2014 року". Їх внесок в українську літературу безмежний, а шана і хвала від народу - вічні.

28 квітня 2014 У бібліотеці відбулась презентація другої філософської збірки І.П. Говбана "Душі радуга". Члени бібліотечної ради читали його вірші, а сам автор коментував їх. На згадку І.Говбан подарував декілька збірок бібліотеці.
Також учні Кайло Ганна з групи ОК-11 та Поп Василь продекламували свої власні вірші.

25 квітня 2014 Проведено радіо газету "Скажи книзі "так!";
- у читальному залі пройшов "Турнір ерудитів". Змагались між собою команди "Знатоки" і "Максимум", девіз яких був "Міркуй - швидко! Відповідай - правильно!". Гра проходила у сім турів. Вона була не тільки розважальною, але і пізнавальною.

Учні відпочили, проявили свою винахідливість, ерудицію, знання з літератури, терміни пов’язані з бібліотекою. Команду "Знатоки" за перемогу у грі було нагороджено грамотою "Ерудит училища". За активну участь у турнірі учасники команд отримали солодкі призи.

23 квітня 2014 З 23 квітня розпочато Тиждень книги "З книгою жити – з добром дружити".
23.04 - проведена радіо реклама;
- голосні читання афоризмів про книгу і читання.
24.04  В читальному залі бібліотеки відбулася віртуальна  презентація книжкової виставки "Книги – ювіляри 2014 року"  та відео вікторина.

31 березня 2014 Відбулась презентація збірки Василя Кляп "Орлині діаманти". Учні ознайомилися з біографією поета, який проживає у м.Виноградів, його чарівними казками, легендами та віршами про Закарпаття, які зачитав сам автор та члени бібліотечної ради. Також учні зачитали свої власні вірші. На згадку В.Кляп подарував бібліотеці свої збірки: "Чорна гора", "Орлині діаманти".

   
© 2010-2018 ВПУ №34 м.Виноградів